Fotka dílu z továrny jako důkaz: Huawei P40 bude mít tři fotoaparáty

Huawei P40 fotoaparáty

Na sociální síti Weibo se nedávno objevil snímek, který má údajně zachycovat polotovar rámečku pro fotoaparáty očekávaného telefonu Huawei P40. Fotku pravděpodobně pořídil některý ze zaměstnanců. Z tvarů dílu na snímku je patrné, že má “obsahovat” tři objektivy. Parametry vyfocené součástky dokonce prozrazují i to, že není uzpůsoben pro telefoto periscope senzor. Ten má totiž čtvercový tvar, zatímco dostupné tři otvory jsou pouze kulaté. Moderního senzoru s optickým zoomem se pravděpodobně dočká pouze vybavenější verze Huawei P40 Pro, který by měl mít foťáky čtyři.

Huawei P40 fotoaparáty díl z továrny

Další otvory v dílu ukazují na duální LED blesk a také ostřící laserový vysílač a přijímač. Tyto komponenty byly u předchozí generace mimo “plotnu”, teď pro ně designéři evidentně našli místo přímo u senzorů. Podobné řešení lze nalézt u telefonu Honor V30 Pro. Jiné parametry foťáků z této fotky pochopitelně nezjistíme. Budeme si muset počkat na další oficiální či spekulativní informace k tomuto smartphonu. Telefon Huawei P40, pravděpodobně tedy se třemi fotoaparáty, by měl být představen někdy na jaře.

Očekávali jste tento počet foťáků u nového Huawei P40?

Zdroj: GSM Arena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)