Huawei P30 Pro je podle DxOMark nejlepší fotomobil. Kde oproti konkurenci září?

huawei p30 pro dxomark hodnoceni

Při odhalení telefonu Huawei P30 Pro, se společnost chlubila i hodnocením v DxOMark, kde novinka získala nejvyšší hodnocení v historii. Telefon tak odsunul starší Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro a Samsung Galaxy S10+.

Huawei P30 Pro získal v DxOMark 112 bodů a je na prvním místě

Je do možné, že podobně jako v minulém roce, i tentokrát se bude opakovat to, že jsme se dočkali již na jaře nejlepšího fotomobilu na trhu. Telefon získal hodnocení 112 bodů. To je o tři body více, než konkurence, kterou jsme zmiňovali v úvodním odstavci. V testu fotografií získal telefon dokonce 119 bodů. A to hlavně díky tomu, jak telefon zvládá zoom a režim bokeh (rozmazané pozadí).

dxomark huawei p30 pro

Tyto dvě funkce jsou oproti předchozím telefonům vylepšené díky periskopu a také 3D kameře. Vzhledem k tomu, že na trhu není žádný jiný telefon, který by měl periskop, tak v této části získal P30 Pro hodně bodů. Každopádně DxOMark poznamenává, že fotoaparáty nejsou dokonalé. Obzvlášť by měl podle nich Huawei zapracovat na dynamickém rozsahu a barevném podání. Zároveň u nahrávání videa není vidět žádný posun oproti Mate 20 Pro a je dokonce o bod horší než P20 Pro, novinka má 97 bodů.

huawei p30 pro fotoaparat zadni strana

Pokud vás zajímají fotografie, které jsme pořídili s tímto telefonem, doporučujeme náš článek “Jak fotí Huawei P30 Pro“. Brzy se rovněž můžete těšit na recenzi Huawei P30 Pro.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

1.0
  • Displej 6,4", 2340 x 1080 px, OLED
  • Procesor Kirin 980
  • RAM 6/8 GB
  • Fotoaparát 40 + 20 + 8 MP + ToF
  • Baterie 4 200 mAh
  • Cena od 22 499 Kč

Odpovídá podle vás hodnocení v DxOMark reálným výsledkům?

Zdroje: dxomark.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)