Huawei opět změnil název pro svůj operační systém. Jak se nyní jmenuje?

huawei harmony operacni system os

Společnost Huawei údajně podala na Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) žádost k registraci nové ochranné známky pro jméno Harmony, což má být operační systém jak pro mobilní, tak počítačové užívání. Žádost je datována na 12. července 2019 a v současné době je ve fázi přezkoumávání.

Huawei se tak dále snaží pracovat na plánu B, jelikož stále nemá vyhráno. Po nedávno uskutečněném summitu G20, kde se jednalo o budoucnosti této firmy v USA zůstává totiž Huawei stále na blacklistu. Nemůže tedy používat žádné americké technologie ať už ty hardwarové, nebo softwarové, mezi které patří samozřejmě také operační systém Android od Googlu. Huawei měl pro svůj alternativní operační systém už celkem dva názvy – Hongmeng OS a ArkOS. Nakonec to ale vypadá, že vyhraje právě Harmony.

huawei operační systém os harmony

Přesto, že Huawei cpe do vývoje svého systému spoustu peněz a aktuálně mu věnuje velké úsilí doufá, že bude dále moci využívat Android. Harmony má být operačním systémem primárně pro internet věcí. Kromě toho mluvil ředitel o operačním systému pouze v superlativech. Pro příklad má být mnohem rychlejší, než Android a macOS. Má být také použitelný nejen pro telefony a tablety, ale také pro počítače, notebooky, gadgety a wearables. První verze operačního systému má přijít na čínský trh již na začátku roku 2020.

Může operační systém od Huawei uspět?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)