Odemykání otiskem po celém displeji? Huawei na tom pracuje

Huawei odemykání otiskem kdekoli na displeji

Mezi nejbezpečnější a nejpokročilejší způsoby odemykání telefonu v současnosti patří snímání otisku prstu. Senzory se pro tento účel u různých druhů telefonu nacházejí na několika možných místech. V předním tlačítku, na zádech, na boku, nebo v zatím nejpokročilejší variantě pod vrstvou obrazovky. Senzor schovaný pod displejem má přitom pevně dané místo, na které je potřeba se pokaždé prstem trefit. Možná tomu tak do budoucna ale nebude. Podle nedávno objeveného patentu si čínská firma Huawei zaregistrovala telefon, který by umožnil odemykání otiskem kdekoli na displeji.

Huawei odemykání otiskem kdekoli na displeji patent

Společnost tuto informaci potvrdila, což u podobných patentů nebývá úplně běžné. Registrace je prý provedena pro šest regionů, mezi které patří Čína, Indie, Evropa, Japonsko, Jižní Korea a USA. Nový princip načítání otisků by našel uplatnění nejen při odemykání celého telefonu, ale i jednotlivých aplikací na ploše. Huawei prozradilo, že odemykání otiskem kdekoli na displeji poslouží například i při vyřizování zpráv, aniž by se musel kompletně odemykat celý telefon. Oblasti, ve kterých má rozšířená možnost pro snímání fungovat, prý půjdou i vybrat. Zatím není jasné, jak přesně chce Huawei této technologické novinky dosáhnout.

Uchytí se tento nápad? Co myslíte?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)