TOPlist

Představí Huawei telefon Nova 6 i ve verzi SE? Uniklé snímky to naznačují

unikle fotky Huawei Nova 6 SE

Během oficiálního uvedení telefonu Huawei Nova 6 5G na trh bychom se mohli dočkat také představení dalšího příbuzného přístroje této značky. Uniklé snímky dávají tušit, že čínská společnost společně s již představenou Novou 6 v 5G variantě ukáže 5. prosince světu také model s označením SE. Šlo by o druhý telefon Huawei s tímto dvoupísmenným označením, první byl v roce 2018 Mate SE. Čínský výrobce tuto zkratku tehdy okoukal u Apple. Uniklé fotky Huawei Nova 6 SE prozrazují, že inspirace se rozhodně netýkala jen jména.

Huawei Nova 6 SE leak

První snímek má na svědomí známý Twitter účet Huawei Club. Je z něj zřejmé, že zejména při tvorbě zadní strany telefonu měli Číňané před očima iPhone 11 Pro. Očekávaná Huawei Nova 6 SE by se mu měla nápadně podobat hlavně uspořádáním fotoaparátů, i když přidá do čtvercového uspořádání jeden navíc. Ano, dalším viditelným rozdílem je ještě také umístění blesku pod zmíněný čtverec čoček, ale při letmém pohledu na uniklé fotky Huawei Nova 6 SE je zadní strana přístroje jasnou kopií posledního jablečného telefonu.

Patří do střední třídy, ale dostane i high-end prvky

Na přední straně smartphonu by měl být vlevo nahoře průstřel v displeji pro přední kameru. Obrazovka má nápadný černý rámeček. Jak se také zdá, u modelu SE se objeví čtečka otisků prstů na boční straně současně s funkcí tlačítka napájení. Z obrázku je zřetelné, že telefon bude dostupný také v narůžovělé barvě a se zlatavým rámečkem.

Huawei Nova 6 SE leak specs

Druhý obrázek, který poskytl účet Teme, zase poodhaluje některé z hardwarových specifikací. Zabudování procesoru Kirin 810 řadí telefon do střední třídy. Nova 6 SE se ovšem podle všeho dočká i některých high-end prvků. Stejně jako vlajkové modely Mate 30 by totiž měl podle všeho dostat 40W SuperCharge rychlonabíjení. Další specifikace jsou zatím záhadou, ale vzhledem k rozdílnosti jmen se dá očekávat, že nebude mít SE varianta modul pro 5G sítě. Je také otázkou, pro jaký trh bude telefon primárně určen.

Co říkáte na to, že Huawei kopíruje design od Apple?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)