Huawei Nova 5 představen se čtečkou otisků v displeji, 5 fotoaparáty a zajímavou cenou

huawei nova 5 predstaveni

Huawei si dnes v Číně připravil představení nových telefonů řady Nova. A to Huawei Nova 5 Pro s čipsetem Kirin 980, Huawei Nova 5 se zbrusu novým čipsetem Kirin 810 a Huawei Nova 5i. Pojďme si novinky představit blíže.

Huawei Nova 5 Pro výbavou spadá mezi prémiové telefony

Nejprve se podíváme na telefon Huawei Nova 5 Pro, který je rozhodně tím nejlépe vybaveným telefonem řady. Dalo by se říct, že spadá mezi prémiové modely, alespoň podle výbavy. V první řadě má 6,39 palců velký OLED displej s FullHD+ rozlišením. Díky využití OLED panelu se dostalo na čtečku otisků prstů v displeji. Nechybí ani malý výřez pro 32 MPx selfie kameru.

huawei nova 5 pro design

Na zadní straně je 48 MPx hlavní fotoaparát, který doplňuje 16 MPx ultra širokoúhlý fotoaparát, 2 MPx senzor pro hloubku ostrosti a 2 MPx makro kamera. Celkově má tak telefon 5 fotoaparátů. O výkon se stará Kirin 980, tedy to nejlepší, co má Huawei k dispozici. Tento čipset doplňuje 8 GB paměti RAM a 128/256 GB paměti. Baterie má kapacitu 4 000 mAh a nechybí ultra rychlé 40W nabíjení. Cena telefonu začíná v Číně 2 999 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 12 tisíc Kč. Dostupnost mimo Čínu je prozatím nyní neznámá.

Huawei Nova 5 Pro Unboxing

Huawei Nova 5 Pro Unboxing

Huawei Nova 5 je zcela identický jako výše zmíněná Pro verze. Jedinou změnou je odlišný čipset. Tento telefon má zbrusu nový čipset Kirin 810, který má dvě jádra Cortex-A76, šest úsporných Cortex-A55 a grafický čip Mali-G52 MP6. Cena je 2 999 CNY, v přepočtu tedy 12 tisíc Kč s DPH. Cena je identická jako za Pro verzi. To je hodně netradiční. Společnost pravděpodobně bude prodávat na různých trzích různé modely.

Posledním telefonem je Huawei Nova 5i, který má čipset Kirin 710, což je takový standard ve střední třídě. Doplní jej 6/8 GB RAM a 128GB paměť. Změn už je ale více. Na přední straně se dá všimnout průstřelu. Nemá už ani čtečku otisků v displeji, ale klasicky na zadní straně. Fotoaparát na zadní straně má 24 MPx, doplňuje jej 8 MPx ultra širokoúhlá kamera a 2 MPx senzor hloubky ostrosti a 2 MPx makro fotoaparát. Baterie má kapacitu 4 000 mAh. Cena toho modelu začíná na částce 1 999 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 8 tisíc Kč.

Jak se vám líbí novinky v řadě Huawei Nova 5?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)