Překvapení? Huawei má prý za duben 2020 nejvíce prodaných telefonů

Huawei nejúspěšnější výrobce duben 2020

Koronavirová pandemie významně hýbe ekonomikou a celosvětovými trhy. Určitá forma krize se nevyhnula ani segmentu mobilních telefonů a elektroniky obecně. V posledních měsících tak vznikly situace, které by za běžných okolností asi nenastaly. Zajímavou souhrou okolností se podle všeho podařilo čínské společnosti Huawei dostat v dubnu na špici žebříčku nejúspěšnějších výrobců / prodejců mobilních telefonů. Redakci Gizmochina to potvrdil Neil Shah, viceprezident renomované analytické společnosti Counterpoint Research. Minimálně v jednom měsíci tedy čínská firma poprvé v historii předskočila jihokorejského konkurenta Samsung. Huawei je nejúspěšnější výrobce za duben 2020 díky zisku 19% podílu na trhu. Samsung má 17 %.

Huawei nejúspěšnější výrobce duben 2020

Důvodů tohoto překvapivého obratu má být několik. Z globálního hlediska šlo o období, kdy “západní svět” začal naplno bojovat s pandemií, zatímco Čína už svou ekonomiku od března znovu rozjížděla. Na domácí půdě tak Huawei bodovalo, zatímco firmy Apple nebo právě Samsung trochu trpěly na ostatních trzích. Svým způsobem pomohla i obchodní restrikce ze strany USA. Patriotičtí Číňané údajně začali telefony Huawei kupovat ještě více a firma si tak dál upevňuje pozici tamní jedničky. Dubnový výsledek ale může být samozřejmě jen ojedinělým výkyvem. Jakmile se celosvětová ekonomika “srovná”, může se žebříček vrátit do zajetých kolejí. Někteří dokonce čínské firmě předpovídají stále menší prodejnost. To, že byl Huawei nejúspěšnější výrobce mobilů za duben 2020, může být jeho vrcholem roku. Uvidíme v pravidelné kvartální analýze, která bude někdy v červenci.

Jak asi budou vypadat statistiky z dalších měsíců?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)