Huawei na CES představil IDEOS X5

huawei logo

Huawei je u nás známý především jako výrobce nejlevnějšího Android telefonu, prodávaného pod značkou Vodafone 845. Na trh ale uvádí i produkty se svým logem – ostatně nedávno jsme recenzovali Huawei U8100 a včera v rámci Consumer Electronics Show (CES) představil novinku IDEOS X5.

Ambice tohoto čínského výrobce nejsou malé: chce nabídnout telefon s velkým displejem, který bude dostatečně rychlý a dokáže konkurovat zavedeným značkám. Podle redaktora serveru phandroid.com se Huawei vydal dobrou cestou: IDEOS X5 je tenký (11,4 mm), lehký, elegantní a příjemně se drží v ruce. Dále je kladně hodnocen 3,8″ displej, který sice nemůže konkurovat špičkovým SAMOLEDům, nicméně je údajně “dost dobrý.”

IDEOS X5 bude prodáván s operačním systémem Android 2.2 bez jakékoli grafické nadstavby. Fotoaparát zvládne záznam HD videa (720p) a pořídí snímky s rozlišením až 5 megapixelů. Je celkem logické, že telefon by měl být dostatečně výkonný na to, aby HD video nejen nahrál, ale také přehrál.

Huawei IDEA X5 by si měl poradit s dokumenty Microsoft Word, Excel, PowerPoint a PDF. Nabízí také vysokorychlostní připojení prostřednictvím HSPA a Wi-Fi 802.11n.

Marketingový ředitel Huawei Victor Xu na tiskové konferenci uvedl: “Jsme nadšeni, že můžeme představit nadcházející generaci řady IDEA: smartphone X5. Tento telefon je alternativou k zavedeným značkám, se kterými se chce měřit i z hlediska designu a funkčnosti. Idea X5 nabízí nejnovější technologie za dobrou cenu.”

IDEA X5 bude k dispozici v Singapuru, Hong Kongu a na Novém Zélandu začátkem ledna 2011, o uvedení v ostatních regionech zatím není rozhodnuto. Oficiální cena nebyla oznámena, ale dá se předpokládat, že se bude pohybovat někde mezi 400 a 500 americkými dolary (cca 7 500 až 9 500 Kč).

Na Huawei IDEOS X5 se můžete podívat na následujícím videu:

ideos x5

ideos x5

Zdroj: BusinessWire.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)