TOPlist

Huawei MediaPad – výkonný tablet s atraktivní cenovkou?

Bez názvu

Pokud u vás nastal čas, kdy se rozhodujete pro koupi tabletu a přitom za něj chcete utratit co nejméně, pozorně si přečtěte tuto recenzi. Představujeme vám kompaktní 7“ tablet Huawei MediaPad, který bude na vaše city útočit především dobrými parametry a celkem příjemnou cenou. Výrobce Huawei není třeba příliš představovat, jedná se o společnost, která zaměřuje svoji výrobu na ultra-levné a přitom kvalitní smartphony s OS Android, znalci z oborů počítačových sítí či GSM technologií znají Huawei také velmi dobře. Nově se pustil do tabletů a musíme uznat, že se mu následující kousek – MediaPad – opravdu velmi podařil. O tabletu jsme psali již dříve, podívat jste se mohli také na první videopohled.

Jsem MediaPad, Huawei MediaPad

Huawei zvolil kompaktní krabičku, do které úspěšně vměstnal vše, co k tabletu patří. Možná jen škoda, že nepřibalil nějaké příslušenství navíc, třeba i hadřík na vyleštění displeje by zajisté udělal radost. V balení nalezneme jen krátkou brožurku týkající se představení přístroje, dále datový kabel, nabíječku a záruční list.

Originální krabice tabletu Huawei Originální krabice tabletu Huawei

V balení bohužel nenajdeme ani microSD kartu, ani sluchátka. Při dnešních nízkých cenách těchto komponent to však není příliš na škodu, i s ohledem na to, že „Huaweií“ sluchátka obecně nepatří k nejkvalitnějším. Samotný tablet je však velmi kvalitně zpracován, jeho zadní část tvoří plát hliníku, který ve spodní a horní části přerušují dva plastové výlisky. Spodní lze s určitou dávkou trpělivosti rozdělat, dostaneme se tak ke slotům, do kterých lze vložit SIM kartu a případnou microSD kartu. Musím však podotknout, že kvalita plastových zobáčků, které plastík přidržují, je poměrně slabá, může se tedy po čase stát, že plast zkřehne a při demontáži se plastové zarážky jednoduše ulámou.

Slot na SIM a microSD Slot na SIM a microSD

Čočka fotoaparátu Čočka fotoaparátu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V horní části nalezneme čočku fotoaparátu, ta je však poměrně vystouplá, takže po několika měsících užívání je možné, že pár škrábanců přece jen nachytá. Kvalita fotoaparátu je klasika, kterou znáte i z telefonů Huawei. Megapixely to nezachrání a tak jsou fotky mdlé, místy neostré a hodí se maximálně jako příloha do MMS či e-mailu. Myslím si, že sebelevnější kompakt udělá mnohem lepší službu, co se fotografování týče. Přední straně dominuje displej, ten chrání obyčejný plast, absence fólie je také značně nepříjemná, čili pokud nechcete sbírat škrábance, doporučuji ji co nejdříve pořídit.

Huawei MediaPad Huawei MediaPad

Huawei MediaPad Huawei MediaPad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Představení: parametry MediaPadu Představení: parametry MediaPadu

Úvodní obrazovka Úvodní obrazovka

 

 

 

 

 

 

 

 

Hardwarová výbava aneb drátky, blikátka a hejblátka

Možná vás výčet negativ trošku odradil. Mohu však slíbit, že se z větší části jednalo o poslední vážné výtky, které bychom k tomuto zařízení měli. Po technické stránce na tom MediaPad není zle, dominuje 7“ lesklý IPS displej s nadstandardním rozlišením 1280 x 800 bodů. Displej je největší předností tohoto tabletu, má jasné barvy a svítivost patří vůbec k tomu nejlepšímu, co lze v kategorii do deseti tisíc pořídit. Tablet pohání dvoujádrový procesor Qualcomm s frekvencí 1,2 GHz, společnost mu dělá 1GB operační paměť a 8 GB (16 GB u vyšší verze) vnitřní paměti. Tu lze také rozšířit pomocí microSD karet a to až do velikosti 32 GB. V tabletu je předinstalovaný Android ve verzi 3.2 Honeycomb, tedy přímo „tabletová“ distribuce Androidu – o systému se zmíním později. V „konektorové“ výbavě musím vyzdvihnout přítomnost HDMI, jeho absence je zejména u Samsungu popřípadě Applu velký nedostatek. Samozřejmostí je microUSB, 3,5mm audio jack, konektor k nabíjení a již zmiňovaný slot na SIM či microSD. MediaPad, jak už název napovídá, je opravdu multimediální. Umí Wi-Fi (specifikaci n), umí také Bluetooth, uživatele datového tarifu pak potěší rychlá data – HSPA+ s rychlostí až 21,6 Mb/s. Kompletní specifikaci nalezte níže, či v našem katalogu.

Operační systém: Google Android™ 3.2  (bez grafické nástavby)
CPU: Dvoujádrový ARMv7 rev 2, SnapDragon MSM8260, 1,2 GHz
GPU: Adreno 220
RAM: 1 GB (volná: 783 MB)
Vnitřní paměť: 8 GB (16 GB u vyšší verze, která zatím není dostupná pro ČR)
Displej: 7“ kapacitní IPS s rozlišením 1280 x 800 px, 16 mil. barev, hustota 217 bodů na palec (kvalitnější, než u proslulého iPadu 2)
Baterie: Li-Pol 4100 mAh, udávaná výdrž až 6 hodin provozu
Rozhraní: USB, HDMI, 3,5mm audio jack, Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi 802.11 b/g/n, 3G, docking port, GPRS, EDGE, HSPA+
Další výbava: 1,3Mpx přední kamera, GPS s digitálním kompasem, 5Mpx fotoaparát se CMOS snímačem, geotaggingem a automatickým ostřením. Možnost natáčení HD videa, Dual-reproduktory s technologií SRS
Rozměry: 190 x 124 x 10,5 mm
Hmotnost: 390 g
Tloušťka: 10,5 mm

P1170003

 

 

 

 

 

 

 

Brouzdáme, hrajeme a tabletujeme

Po vybalení tabletu čeká uživatele klasická procedura vytvoření účtu u Google, či přihlášení se k účtu již vytvořenému. Po zadání všech nezbytných údajů nás přivítá klasická úvodní obrazovka Androidu. Nutno podotknout, že v syrovém stavu je tablet pekelně rychlý, prakticky bez výhrad. Jakmile však do tabletu nahrajete nějaké ty hry či jiné aplikace, na které jste zvyklí, začne se tablet pomalu, ale jistě, zpomalovat. Nejvíce je toto zpomalení viditelné u ploch, na kterých máte vícero widgetů. Ty systém zatěžují nejvíce a posun mezi plochami je tedy nejistý a místy zamrzající. Často se mi také stalo, že vlivem zpomalení tablet sám přeskočil o jednu či dvě obrazovky dále. Také ve výpisu aplikací jsem tu a tam nějaký zásek zpozoroval. Čím by to tedy mohlo být způsobené? HW výbava je dostatečná, v benchmarcích (viz dále) nedopadl tablet nejhůře. Je tedy jasné, že tablet trpí tím, čím trpí i jiní, mnohem dražší konkurenti. Naprosto odfláknutou optimalizací Honeycombu – Androidu 3.x. Věřím, že nadcházející aktualizace na nejnovější verzi – Ice Cream Sandwich, o které jsme vám psali nedávno, bude pro tento tablet úlevou.

Baterie nemá s výdrží problém Baterie nemá s výdrží problém

Pod hliníkovými zády se skrývá baterie Pod hliníkovými zády se skrývá baterie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tablet dostal do vínku velice dobrá „střeva“, výrobce použil moderní procesor a kvalitní zobrazovací jednotku, Honeycomb také není špatný systém. Byť je místy neodladěný, osobně neznám systém, který by šlapal bez problémů. Pokud vlastníte smartphone s Androidem, bude pro vás práce s tabletem podobná, jako u telefonu. Mírné odlišnosti samozřejmě jsou, ale nikterak vážné. ARMv7 slibuje podporu Flashe, ten pracuje korektně, avšak lehké zacuknutí během prohlížení webových stránek znatelné je, osobně nechávám Flash ve výchozím stavu vypnutý. Huawei je jeden z mála výrobců, který pečuje o své zákazníky, za vydání Ice Cream Sandwiche dal šéf Huawei ruku do ohně a již před cca 10 dny vyšel další balík aktualizací firmware, který lze stahovat již nyní na oficiálním webu Huawei. Zde by se mohl nejeden výrobce inspirovat, prozatím mě nejvíce napadá LG, které stále jen slibuje. Velkým tahákem MediaPadu je baterie, podle výrobce má vydržet až 6 hodin provozu. Já baterii řádně otestoval, začínal jsem vždy ráno s plně nabitou baterií a používal až do hlášky, že mám připojit přístroj k nabíječce. Velké negativum, které doprovází většinu tabletů, je dlouhá doba nabíjení. Pokud tablet vybijete a víte, že máte být za hodinu na přednášce, budete rádi, když díky té hodince nabíjení oživíte baterii alespoň o 30 %. Nabíjení do plného stavu trvalo téměř 5 hodin, což je na můj vkus hodně. Musím však uznat, že baterie byla nová, nenaformátovaná a je tedy možné, že se časem její vlastnosti upraví. Během testování jsem tedy naměřil následující hodnoty:

 1. Náročná práce – hraní her, prohlížení webu (Wi-Fi), psaní mailů, film (plný jas) – baterie vydržela cca 4 hodiny a 40 minut, poté na mě vyskočila hláška s prosbou o nabití.
 2. Středně náročná práce – občas nějaká hra, poté dvě hodiny pauza, pak 30min. telefonování přes Skype, opět pauza, po chvilkách lehké prohlížení webu (jas na půlce) – Při rozumné práci a dodržení zásad ohleduplnosti k baterii jsem pokořil rekord 3 dnů.
 3. Nenáročná práce – minimální činnost (občas web), tablet byl v uspaném stavu, Wi-Fi aktivní včetně automatických aktualizací, jas na minimum – MediaPad atakoval výdrž 5 dní.
Reproduktory a 3,5mm jack Reproduktory a 3,5mm jack

Konektor nabíjení, HDMI, USB Konektor nabíjení, HDMI, USB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baterie je jednoznačně velké plus, tablet je tak plně mobilní a nemusíte mít strach, že by jej film po cestě do práce či do školy výrazněji vybil. Navíc je tablet vybaven světlo-citlivým senzorem, který upravuje jas podle okolního světla. Drobnou výhradu mám k přístupnosti baterie, zadní část tabletu je stejně jako u iPadu montována do jednoho celku, není tedy možné zadní kryt rozdělat a případně si tak vyměnit baterii za silnější (pokud by tedy nějaká taková byla). Je to bohužel trend, který následuje mnoho výrobců a nezbývá tak nic jiného, než si zvykat.

Hurá na bench – jdeme cvičit

V úvodu jsem výkon tabletu tak trošku naťukl. Pro lepší ilustraci jsem však provedl pár základních benchmarků, které podají jasnou představu o výkonu jednotlivých komponent přístroje.

 • LinPack Single Thread – 43,984 MFLOPS
 • LinPack Multi Thread – 64,083 MFLOPS
 • MultiTouch Vis Test – 5 (prstů)
 • AnTuTu – 5307
 • Neocore – 83,5
 • NenMark1 – 52,2 FPS
 • Quadrant Standard – 1901

2012 01 15 17 22 04 244

 

 

 

 

 

 

Z výsledků lze již na první pohled usoudit, že výkon levného tabletu Huawei není špatný, u dvou testů se mi bohužel stalo, že aplikace zamrzla a tablet dlouhé dvě minuty absolutně nereagoval. Jindy bych to řešil vyndáním baterie, ale jak jsem psal, k té se prostě nedostaneme. Problémy jsem přisuzoval Honeycombu, jelikož jsem na Froyu nikdy tak vážné záseky nezaznamenal. Dalším důkazem neoptimalizace systému je fakt, že všechny hry, které jsem na tabletu zkoušel (a že jich bylo), se ani v jednom případě nesekly, nezamrzly, atp. Během hraní se tablet poměrně výrazně zahříval, nejvyšší naměřená teplota atakovala 55 °C. Přesto byl tablet stabilní a stále velmi výkonný, čili nepředpokládám, že by se podtaktoval. Na tabletu jsem zkoušel základní hry, které běžely naprosto perfektně, Angry Birds, které řádně zatápí hlavně slabším smartphonům postavených na ARMv6 procesorech, běžely na tabletu plynule bez jediného záseku (viz níže ve videu). Stejně tak plynule běžely hry Fruit Ninja, Traffic PanicTiki Kart 3D (zejména tato hra je pro mobilní zařízení dobrou zkouškou výkonu), plynulý byl i Duke Nukem 3D anebo perfektní moto-oddychovka Trial Xtreme 2.

Zamrzající benchmark, který mi úspešně pil krev Zamrzající benchmark, který mi úspešně pil krev

 

Multitouch Test - displej zvládá 5 dotyků Multitouch Test – displej zvládá 5 dotyků

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narvěte do něj, co se vejde…

Tablet Huawei MediaPad má integrované datové uložiště o velikosti 8 GB, k jeho rozšíření lze použít paměťové karty MicroSD. Systém a předinstalované aplikace si z celkové velikosti ukrojí zhruba 2 GB, což je na můj vkus opravdu hodně. Vinu na tom bude mít integrovaný program HiSuite, který slouží ke správě tabletu a o kterém se dozvíte více dále v této recenzi. Předinstalovaných aplikací není mnoho, základem jsou Mapy od Google, Navigace, kancelářský balík Kingsoft Office (podrobněji níže), webový prohlížeč a tím by výčet mohl končit. Pokud chcete tablet intenzivněji používat, musíte se smířit s nutností návštěvy Marketu. Po dobu testování jsem tablet intenzivně krmil daty (aplikace, filmy, hudba, PDF soubory). 6 GB není málo, ani moc. Dovedu si však představit, že nahráním pár filmů v lepší kvalitě, bych paměť zcela zaplnil. Vzhledem k faktu, který tablet předurčuje coby zařízení určené ke konzumaci obsahu, doporučuji sáhnout po paměťovce ihned během koupě.

Datové úložiště Datové uložiště

Aplikace Aplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

Konzumujeme obsahy, MediaPad a jeho prostředí

V základu se v tabletu mnoho neukrývá, nalezneme zde sice kancelářský balík Kingsoft Office, který zvládá přečíst i editovat wordovské a excelovské dokumenty, s PDF si však poradí tak napůl. Dokument sice otevře, ovšem přitom dokonale rozhodí naformátování dokumentu, takže výsledný efekt není pěkný. Reader od Adobe si s PDF poradí mnohem efektivněji.

PDF v Kingsoft Office - formátování je rozhozené PDF v Kingsoft Office – formátování je rozhozené

Stejné PDF spuštěné v Adobe Reader - vše se zobrazí korektně Stejné PDF spuštěné v Adobe Reader – vše se zobrazí korektně

Konzumace webu je v základu poměrně omezená. Integrovaný androidí prohlížeč je pro základní použití dostačující, ovšem pokud chceme web konzumovat častěji, bude rozumnější sáhnout po alternativách. V MediaPadu jsem vyzkoušel snad všechny nejrozšířenější prohlížeče, dostupné přes Android Market. Všechny pracovaly korektně a svižně. Subjektivně se mi zdál nejpomalejší Firefox, který je dle mého názoru stále velmi málo rozšířený (v mobilních zařízeních). Opera byla takový zlatý střed, byla rychlá i úsporná k operační paměti, ovšem na mé vítězné pozici je Dolphin HD, který mě dostal jak svými gesty, tak i úžasnou rychlostí. Nejvíce se dle mého názoru podobá klasickému desktopovému prohlížeči a nevnucuje mi mobilní verze webů, které zvláště při aktivní Wi-Fi přímo nesnáším.

Firefox - bohužel neohromil Firefox – bohužel neohromil

Opera - vynikající a nenáročný webprohlížeč Opera – vynikající a nenáročný webprohlížeč

 

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání Googlem Vyhledávání Googlem

Mobilní verze webu svetandroida.cz Mobilní verze webu svetandroida.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Zájemci o sociální sítě se musí opět smířit s návštěvou Android Marketu. Aplikaci pro Facebook a Twitter nemusím dlouze představovat. Jedná se o klasiku, jejíž použití je vhodnější, než přistupovat k těmto sítím přes webprohlížeč.

Aplikace Facebook Aplikace Facebook

Twitter klient Twitter klient

 

 

 

 

 

 

 

 

Užitečnou integrovanou aplikací jsou Google Mapy, ty stíhá jedna aktualizace za druhou a spolu s navigací se jedná o nejsilnější zbraň Androidu. Při navigování mě nikdy nezklamaly a jelikož bývám studijně v Praze, často mi také pomohla pod-aplikace Místa, kterou využijete v případě, že hledáte nejbližší supermarket, holičství, knihovnu apod. Než začnete kupovat drahé navigace, zkuste dát Mapám alespoň jednu šanci.

Google Maps Google Maps

Google Navigace Google Navigace

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Navigace - z bodu A do bodu B Google Navigace – z bodu A do bodu B

Google Navigace - výpis trasy Google Navigace – výpis trasy

 

 

 

 

 

 

 

 

Prostředí systému Honeycomb je místy podobné klasickému Androidu, který známe ze smartphonů. Přesto je v této distribuci spousta věcí, které jsou jinak a které nám mohou zpočátku působit problémy. Pokud jste zvyklí na hardwarové tlačítko Domů, budete jej muset u MediaPadu oželet, vše je virtuální a často se mi bohužel stávalo, že tlačítko na moje tapnutí jednoduše nereagovalo (viz video níže). Honeycomb navíc neobsahuje klasickou notifikační lištu, kterou známe z běžného systému Android. Všechna oznámení tak naleznete v pravé spodní části displeje, kterou lze rozkliknout – tím se dostanete do rychlé volby, kde lze zapnout Wi-Fi, upravit jas apod. Pokud na úvodu dlouze tapneme, dostaneme se na výpis widgetů a aplikací, které lze jednoduše přemisťovat na libovolnou plochu. Pokud jsem listoval mezi widgety, opět jsem zaznamenal silné záškuby systému, což je opravdu škoda. Jsou věci, které slovy popsat nelze, proto jsem na ukázku nahrál video, ve kterém jsem se snažil o co nejhbitější práci s tabletem, místy se mi povedly překlepy, ale přesto lze poměrně dobře vidět, jak se s tabletem pracovalo, místy byl jeho displej přecitlivělý, nebo naopak málo citlivý – některé ikonky jsem musel odklikávat i několikrát. Video naleznete v závěru této recenze. Už jsem se zmínil o nástroji HiSuite, který se automaticky nainstaluje, jakmile připojíte tablet k PC. Tato aplikace umožňuje kompletní správu tabletu pohodlně z vašeho PC, mezi hlavní přednosti patří:

 1. Kompletní zálohování kontaktů, e-mailů, uživatelských dat, jako jsou filmy, fotografie, obrázky apod.
 2. Instaluje aplikace bez pomocí Android Marketu – stáhnete aplikaci.apk a přesunutím na obrázek tabletu započne instalace
 3. Umožňuje spravovat všechny aplikace v tabletu – systémové i nainstalované
 4. Dovede pořizovat screenshoty jediným kliknutím (výstup v PNG)
Zamykací obrazovka - tažením odemknete Zamykací obrazovka – tažením odemčete

Vypis nainstalovaných aplikací Vypis nainstalovaných aplikací

 

 

 

 

 

 

 

Přidávání widgetů na plochy Přidávání widgetů na plochy

Fotogalerie Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

A co ostatní aneb konkurence nikdy nespí…

Huawei je výrobce, který vždy kladl největší důraz na cenu při zachování dobré kvality. Správně jste si všimli, že jsem napsal kladl – u tohoto tabletu jsem totiž trošku na rozpacích. MediaPad má co nabídnout, má dobrý hardware, takřka luxusní displej a sympatické rozměry, ovšem cena atakující hranici deseti tisíc korun je na můj vkus trošku větší sousto, které MediaPadu nesluší. U této cenové úrovně nenalezneme mnoho konkurentů, budeme totiž muset buď ubírat na technických parametrech anebo naopak přidávat na ceně. Koukněme se na pár nejzajímavějších konkurentů:

Stejná anebo vyšší cenová kategorie

1. Lenovo Ideapad Tablet K1-10, 32GB (Cena – 9 999 Kč)

Multimediální tablet s extrémní výbavou, 10,1″ dotyková obrazovka, rozlišení 1280 x 800 px, platforma NVidia Tegra 2 T20, procesor Dual Cortex A9 s frekvencí 1 GHz, 1GB DDR2 paměť, 32GB interní paměť, podpora paměťových karet, Wi-Fi 802.11 b/g/n, HDMI, 3,5mm jack, reproduktory, OS Android Honeycomb 3.1

2. Asus Eee Pad Transformer TF101 (Cena – 9 990 Kč)

Unikátní multimediální tablet s možností rozšíření o klávesnici, která v sobě dále ještě kombinuje dokovací stanici a externí zdroj napájení, kapacitní IPS multidotykový displej o úhlopříčce 10,1 “ s rozlišením 1280 x 800 bodů, dvoujádrový procesor NVidia Tegra 2 (1 GHz), 1 GB DDR2 paměti, interní kapacita 16 GB, čtečka karet, Wi-Fi, Bluetooth, vestavěný reproduktor, 5 a 1,2Mpix webkamera, G-senzor, GPS, elektronický kompas a senzor intenzity okolního osvětlení, výdrž na baterie až 9,5 hodiny, miniHDMI, OS Android 3.1

3. Samsung Galaxy Tab 10.1 P7510 (Cena – 10 990 Kč)

Špičkový kompaktní tablet kombinující v sobě široké schopnosti, OS Android 3.1 CZ, 16GB paměti, dotykový displej s úhlopříčkou 10.1“ a rozlišením 1280 x 800 bodů, podpora Adobe Flash, mobilní kancelář, organizace napojení na sociální sítě, čtečka e-knih, vynikající multimediální přehrávač, WiFi, AGPS, BT 3.0, 30pinový proprietární konektor, baterie 7000 mAh.

4. Apple iPad 2 16 GB (Cena – 11 490 Kč)

Sice nemá Android, ale jedná se o nejprodávanější tablet vůbec. Nezahrnout ho do výběru by byla ohromná škoda. Druhá generace populárního tabletu, tenčí, lehčí a výkonnější, 9,7″ vícedotykový IPS displej, rozlišení 1024 x 768, dvoujádrový procesor Apple A5 s frekvencí 1000 MHz, interní paměť 16 GB, 2x kamera HD 720p a VGA, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, 3,5mm jack, reproduktory, mikrofon, výdrž na baterii až 10 hodin

Nižší cenová kategorie

5. Samsung Galaxy Tab 7.0 P1010, 16 GB (Cena – 8 245 Kč)

Špičkový kompaktní tablet, OS Android 2.2 Froyo, dotykový displej s úhlopříčkou 7 “ a rozlišením 1024 x 600 bodů, 1GHz procesor, 16 GB paměti, karty microSDHC, mobilní kancelář, organizace napojení na sociální sítě, čtečka e-knih, vynikající multimediální přehrávač, Wi-Fi, GPS, BT 2.1, USB, baterie 4000 mAh.

6. Acer Iconia Tab A500, 16 GB (Cena – 8 999 Kč)

Multimediální tablet s 10,1″ dotykovým displejem, rozlišení 1280 x 800 bodů, platforma NVidia Tegra 250 s dvoujádrovým procesorem na 1 GHz, 1 GB DDR2, 16GB interní paměť, Wi-Fi, Bluetooth, 2x kamera 2Mpix a 5Mpix, slot pro paměťové karty microSD/SDHC, USB, HDMI, 3,5mm jack, OS Android 3.0 Honeycomb (EN/PL/CZ).

Jak vidíte, Huawei MediaPad to bude mít v této „přetabletované“ džungli opravdu velmi těžké, Acer Iconia mu dýchá na paty s mnohdy silnějším HW a nižší cenou. Na druhou stranu stačí připlatit patnáct stovek a dostanete naprosto odladěný tablet od Apple (o kterém bych tu správně vůbec neměl psát :-)). Huawei se bude muset vážně zamyslet a zvolit jinou cenovou politiku. I přes všechna tato fakta je MediaPad výborný tablet, je skladný, lehký, vydrží dlouho na baterii a má perfektní displej. Je nutné brát na zřetel i fakt, že si zákazník nekupuje pouze tablet, do ceny musíme zahrnout ochotu výrobce nekašlat na své zákazníky a i nadále se starat o své portfolio zařízení formou různých záplat, aktualizací, či přímo nových distribucí systémů. Android 4.0 bude pro tento tablet pomyslným záchranným kruhem, který konkurenci nadzvedne mandle.

Vyřkněme ortel – nakousnuté jablko, nebo zelený robůtek?

Koneckonců, sto lidí – sto chutí, záleží jen a pouze na vás, čemu dáte přednost. U iPadu máte jistotu perfektně fungujícího tabletu, jakožto i svázaných rukou, iOS je nevlídné prostředí, které se mi osobně vůbec nelíbí. Honeycomb je pro mnoho tabletů spíše přítěží, oficiální aktualizací na ICS se může chlubit jen málokterý model a z dostupných informací svítá naděje, že by se všechna negativa přechodem na zmrzlinu mohla definitivně smazat. Huawei MediaPad má moje uznání, výrobce, který je u mnoha lidí stále symbolem lowendů se rozhodl investovat své prostředky a čas do něčeho, co nemusí mít vždy automaticky úspěch. Na poli smartphonů je pomyslných vítězů několik, pro někoho to může být iPhone 4S, pro jiného však Galaxy S II či Note. U tabletů je to bohužel až příliš jasné, v cenové kategorii, o které se tu bavíme, je pro laika ovlivněného masivní reklamní kampaní vítězem Apple. Pokud zabrousíme do Androidu, vykoukne na nás Galaxy Tab P7510, nebo zajímavý model Lenovo Ideapad K1-10, který testoval kolega Karel Kilián v této recenzi.

Vyřknutí ortele tedy nechám na vás, vážení čtenáři. MediaPad je dobrý tablet, dvě věci by jej dovedly k úspěchu. Nižší cena a lepší reklamní propagace. Ať se rozhodnete jakkoliv, s MediaPadem neuděláte chybu, zvlášť, když je aktualizace ICS na spadnutí. Závěrem vám chci poděkovat za přečtení této recenze, budu rád, když se zúčastníte diskuze a přispějete svými zkušenostmi s MediaPadem, či názory na něj. Nyní už zbývá souhrn kladů a záporů a také slibované video, ve kterém se můžete přesvědčit o kladech a záporech tabletu.

UPDATE

 • Díky reakcím čtenářů potvrzujeme, že tablet je vhodný i pro volání. Postup zprovoznění této funkce je následující:
 1. Aktualizujte OS Android na verzi 4.0 ICS
 2. Stáhněte soubor HuaweiMediaPadPhone.apk a nainstalujte jej.
 3. Volat lze pouze prostřednictvím bluetooth sluchátka či použitím hlasitého odposlechu.

 

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Klady

 • Aktualizace na nejnovější verzi OS Android – 4.0 ICS
 • Výkonný hardware, jehož výsledky v benchmarcích jsou obdivuhodné
 • Precizní zpracování
 • Kompaktní rozměry a nízká váha
 • Kvalitní SW umožňující dokonalou správu tabletu – HiSuite
 • Dobrá výdrž na baterii
 • Výborný IPS displej

Zápory

 • Lehce vyšší cena, která bude zajisté klesat
 • Slabý fotoaparát
 • Rozdílná citlivost displeje
 • Špatná optimalizace Androidu ve verzi 3.2
 • Omezené příslušenství k tabletu

Videorecenze prostředí tabletu Huawei MediaPad

Huawei MediaPad 8GB

Huawei MediaPad 8GB

Fotogalerie (nepublikovaných) snímků

P1170015

 

 

 

 

 

 

 

P1170020

 

 

 

 

 

 

 

P1170026

 

 

 

 

 

 

 

2012 01 15 20 39 14 521

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012 01 15 17 28 56 067

 

 

 

 

 

 

2012 01 15 17 27 56 948

 

 

 

 

 

 

2012 01 15 17 17 44 805

2012 01 15 17 11 50 292 2012 01 15 17 12 34 067

Úvodní obrazovka aplikace Úvodní obrazovka aplikace

Zálohování kontaktů Zálohování kontaktů

Systémové aplikace Systémové aplikace

Nainstalované aplikace Nainstalované aplikace

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)