Nový Huawei MateBook 14s přináší vlastnost, na kterou jsme zvyklí spíše u telefonů

huawei matebook 14s

Společnost Huawei v Číně představila dva nové notebooky – Huawei MateBook 16 a Huawei MateBook 14s, o kterém bude následujících několik řádků. Můžeme počítat s čipsety Intel 11. generace, kvalitním zpracováním nebo 90Hz displejem. Právě vyšší obnovovací frekvence je doménou spíše displejů u mobilních telefonů, nežli u laptopů (nepočítáme-li ty herní, které mají i 144Hz a vyšší frekvenci). Pojďme se na něj tedy podívat.

Huawei MateBook 14s představen

Tělo Huawei MateBook 14s je tvořeno z hliníku a laptop váží 1,43 kg a v nejtlustším místě má tloušťku 16,7 mm. Uvnitř se nachází dva ventilátory, které chladí procesory Intel Core i5-11300H nebo Intel Core i7-11370H. Oba dva disponují čtyřmi jádry a osmi vlákny, o grafický výkon se pak stará čip Intel Iris Xe. Základní konfigurace nabízí 8 GB RAM typu LPDDR4X, ovšem lze ji rozšířit na 16 GB. Stejně tak NVMe úložiště, které má v základu kapacitu 512 GB, ovšem lze jej rozšířit na 1 TB.

Dominantou je pak 14,2″ displej s rozlišením 2520 x 1680 pixelů a praktickým poměrem stran 3:2. Jak jsme již zmínili, displej má 90Hz obnovovací frekvenci, ovšem v případě že byste chtěli šetřit baterii se dá zapnout samozřejmě i klasický 60Hz režim. Maximální jas pak dosahuje hodnoty 400 nitů a Huawei slibuje také 100% pokrytí sRGB. Potěší také fakt, že je displej dotykový. Po stranách nalezneme dva USB-C porty, kterými lze notebook dobíjet, ale umožňují také přenášení dat. Nechybí ani DisplayPort, USB-A 3.2 Gen1, HDMI nebo audio jack. Z konektivity stojí za zmínku ještě Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Notebook samozřejmě běží na Windows a můžeme počítat také s tradičními Huawei aplikacemi, které umožňují několik exkluzivních funkcí jako třeba Huawei Share. Pokud máte navíc tablet od této čínské firmy, můžete jej používat jako druhý displej notebooku. Tuto funkci můžeme znát od Applu, který pro ni používá název Sidecar. Potěší také čtyři vestavěné reproduktory s Huawei Sound. Nechybí ani čtečka otisků prstů v power tlačítku a o výdrž se stará 60Wh baterie, která se nabíjí pomocí 90W nabíječky, která je součástí balení. Za základní variantu zaplatíme v Číně 7 000 CNY, což je asi 24 200 korun bez daně. Na konci října zamíří do Velké Británie a později by se měl objevit také v Evropě.

Jak se vám notebook líbí?

Zdroj: pocket-lint, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)