Huawei Mate 20 Pro začal dostávat aktualizaci na Android 10

huawei mate 20 pro emui 10 android 10

Přesto, že mezi Googlem a společností Huawei nepanují právě ty nejlepší vztahy je Mate 20 Pro stále telefonem, který musí dostávat nejnovější aktualizace pro systém Android. A nyní se zdá, že telefon začíná dostávat nejnovější OTA aktualizaci na Android 10 s prostředím EMUI 10.

Huawei EMUI 10 Official Introduction

Huawei EMUI 10 Official Introduction

Prvním majitelům se aktualizace začala nabízet v Nizozemsku, kde jim Mate 20 Pro nabízí aktualizaci na EMUI 10, které je postaveno na Androidu 10 a nabízí nejnovější bezpečnostní záplaty ze září 2019. Samotné EMUI 10 samozřejmě obdrží všechny funkce, které přináší samotný Android 10, ale také spoustu vlastních. Co se týče grafického zpracování uživatelského rozhraní, to zůstává přibližně stejné. Jedná se spíše o evoluční update.

Systém nabídne vlastní tmavý režim jak v prostředí, tak i ve vlastních aplikacích, nové styly u hodin či kalendáře a spoustu nových možností pro Always-On displej. Díky novému systému EROFS má být celé prostředí svižnější. Soubor má kapacitu 4,42 GB a nese označení 10.0.0,136. Pravděpodobně bude nějakou chvíli trvat, než bude aktualizace dostupná všem uživatelům.

Máte ve svém telefonu Android 10?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)