Huawei chystá konkurenci Google Map. Představení Map Kit proběhne brzy

map kit huawei

Huawei oficiálně potvrdil, že pracuje na vlastní mapové službě s názvem Map Kit. Důvodem je snaha o snížení závislosti na Googlu a jeho službách, do kterých spadají i mapy. Verze od Huawei však prozatím nebude určena uživatelům, ale pouze vývojářům.

Map Kit prozatím nenabídne aplikaci pro uživatele

Zdroje uvnitř společnosti Huawei hovoří o tom, že na Map Kit spolupracují společně s ruským internetovým gigantem Yandex a firmou Booking Holdings, která stojí například za stránkami Booking.com či Kayak.com.

huawei map kit

Zajímavá je také informace o tom, že Map Kit nebude zpočátku určen uživatelům. Nebude totiž k dispozici žádná aplikace, služba bude sloužit vývojářům, kteří se budou moct napojit na API a využívat navigaci a mapové podklady ve svých aplikacích. K dispozici má Huawei už mapy ze 150 zemí. Mapové podklady mimo jiné získávají takhle rychle díky informacím z telekomunikačních věží a stanic, které má Huawei ve 160 zemích.

Richard Yu, šéf společnosti Huawei prozradil, že služba bude umět i některé pokročilé funkce, jako je třeba podpora navigování při změně jízdního pruhu, rozšířená realita či dopravní informace v reálném čase. Více informací a kompletní představení se dočkáme v říjnu.

Těšíte se na konkurenci Google Map od Huawei?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)