Otravná reklama na telefonech Huawei a Honor. Poradíme jak se jí zbavit

Reklama na telefonech Huawei a Honor

Reklama určitě nepatří na internetu mezi ten obsah, který bychom vyhledávali. Spousta lidí si ale neuvědomuje, že díky reklamě mají spoustu obsahu a informací zdarma. Jenže když si koupíte mobil, neočekáváte, že se v jeho systému budou zobrazovat reklamy. A to přesně trápí některé uživatele telefonů Huawei a Honor. Navíc tato nepříjemná věc určitě nepomáhá jménu společnosti, která má velké problému kvůli kauze s USA.

Reklama přímo na očích

Majitelé mobilů Huawei a Honor si stěžují na sociálních sítích, že jim jejich telefony zobrazují reklamu na uzamčené obrazovce. Vidí ji tedy pokaždé, když telefon rozsvítí. Tento problém se týká telefonů Huawei P30 Pro, P20, P20 Lite, P20 Pro, Mate 20 Pro, a Honor 10. Zobrazuje se reklama na cestovatelský portál Booking.com. S reklamou přímo v systému se můžete občas setkat u značky Xiaomi, na druhou stranu tam není tolik na očích a doslova na vás nebafne jako ta u Huawei a Honoru. Postižených majitelů je několik desítek a na sociálních sítích nešetří Huawei ostrými slovy.

Jak se reklamy zbavit?

Řešení je poměrně jednoduché. Reklama se zobrazuje pouze na předinstalovaných tapetách pro zamykací obrazovku, které obsahují snímky krajiny. Stačí tedy nastavit jinou tapetu, či použít alternativní lock screen. Ačkoli je řešení velmi jednoduché, je škoda, že uživatelé nemohou použít předinstalované tapety, které jsou velice povedené. Doufáme, že společnosti Huawei a Honor tento problém rychle vyřeší a reklamy odstraní.

Setkali jste se s reklamou ve vašem systému?

Zdroj: 9to5google.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)