TOPlist

HarmonyOS Next: Huawei se nadobro loučí s podporou Android aplikací

huawei android
  • Huawei je kvůli americkým sankcím odříznuta od služeb Google
  • Vyvinula systém HarmonyOS, který je však jen ořezaný Android
  • Nová verze, HarmonyOS Next, je ale postavená od základu a s Androidem není kompatibilní

Huawei je pod stále větším tlakem způsobeným americkými sankcemi. Reakce Huawei na americkou blokádu se ale nezaměřuje pouze na hardwarové úsilí. Společnost také udělala velký skok ve vývoji softwaru s HarmonyOS Next, novým operačním systémem, který se zcela zbavuje podpory aplikací Google pro Android.

Huawei a Android

Zatímco současný systém HarmonyOS je postavený na Androidu a pouze jsou odebrány služby Google, nový HarmonyOS Next bude postaven na zelené louce a nebude vůbec kompatibilní s aplikacemi pro Android. Má být dodán nejprve se smartphony řady Huawei Mate 70. Nový operační systém údajně nabízí vylepšenou efektivitu paměti a možnosti provozování umělé inteligence přímo na zařízení.

harmony os next

Skutečným testem životaschopnosti platformy je dostupnost aplikací. Zatímco HarmonyOS má v současné době více než 4 000 aplikací, Huawei cílí na mnohem větší rozšíření aplikačního obchodu na 5 000 aplikací během roku s tím, že ve finále chce překonat 500 000 aplikací. Významný vliv na rozvoj HarmonyOS Next má WeChat, dominantní aplikace pro zasílání zpráv v Číně s více než miliardou uživatelů. Schopnost Huawei zajistit si podporu od tak významných hráčů v Číně bude pro přežití platformy klíčová.

Dáváte šanci HarmonyOS Next na celosvětový úspěch?

Zdroj: Gizmo

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)