Huawei podváděl v benchmarcích, Futuremark jeho výsledky smazal

huawei ascend p7 cover

Není to poprvé a ani naposledy, co se nějaký výrobce snažil vylepšit skóre svých zařízení v některém z benchmarků. Motivace je jasná, i když hrubý výkon nemusí nutně rozhodovat o plynulosti celého telefonu, vyšší čísla vypadají lépe. Čarování s výsledky se nejednou provalilo u Samsungu i HTC. Tentokrát společnost Futuremark, stojící za benchmarkem 3DMark, z výsledkové listiny vymazala telefon Huawei Ascend P7.

Jak vypadá Huawei Ascend P7 11

I když Ascend P7 nepatří k tomu nejvýkonnějšímu co lze na trhu pořídit, jeho výsledky v testu byly překvapivě dobré. Pro technické specifikace navštivte naši recenzi. Za všechno mohl kód, který automaticky přetaktoval procesor ve chvíli, kdy zjistil, že je spuštěný nějaký známý benchmark. Telefon byl po dobu testování výkonnější, ale naměřené hodnoty byly mimo realitu. Na podvádění se přišlo při otestování telefonu “přejmenovanou” verzí benchmarku. Kód nerozpoznal jeho spuštění, čímž pádem nezvýšil výkon telefonu. Naměřený výsledek se snížil o zhruba 2 000 bodů.

futuremark-logo-1

Hraje u vás při výběru telefonu roli jeho výsledek v benchmarcích?

Zdroj: AC.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)