TOPlist

Xiaomi a Samsung v ohrožení? Huawei brzy vydá nový chytrý náramek, možná i v Česku

huawei band 8
  • Trh s chytrými náramky se rozroste o další produkt
  • Možná i do Česka už brzy zamíří Huawei Band 9
  • Bude mít potenciál ohrozit novinky od Xiaomi a Samsungu

Není to tak dlouho, co společnosti Xiaomi a Samsung uvedly své chytré náramky s velkými AMOLED displeji, díky nimž se podobají spíš chytrým hodinkám. Když pomineme fakt, že Smart Band 8 Pro a Galaxy Fit 3 dokážou perfektně konkurovat sobě navzájem, na trhu by je už brzy mohlo ohrozit nové zařízení.

Nástupce svého Bandu 8 nyní chystá čínský kolos Huawei, jehož pozice na globálních trzích sice výrazně oslabila vlivem amerických sankcí z roku 2020, avšak jeho chytré hodinky, sluchátka nebo jiné příslušenství (kromě chytrých telefonů snad zkrátka cokoliv) jsou i v Česku vcelku populární neustále.

Nadcházející Huawei Band 9 by po vzoru svého předchůdce mohl zamířit i k nám, a to již brzy. Výrobce na sociální síti X publikoval ukázku, která částečně předvádí design náramku, a z hashtagu ComingSoon jasně vyplývá, že už nebudeme čekat dlouho. Co se týče samotné podoby produktu, jeho displej bude rozměrově nejspíš srovnatelný se zmíněnými modely od Xiaomi a Samsungu, přičemž na pravém boku bude mít ovládací tlačítko.

Kolik bude Band 9 stát v Česku, vůbec není jasné. Huawei nicméně bude muset nastavit cenu opravdu rozumně, aby byl schopen přesvědčit spotřebitele, že si raději mají pořídit jeho řešení nežli to konkurenční. Jen pro představu: Samsung Galaxy Fit 3 do tuzemska přišel s doporučenou cenou 1 499 Kč, Xiaomi Smart Band 8 Pro pak s cenovkou 1 799 Kč. Oba modely už je však možné pořídit o nějakou tu korunu levněji.

Preferujete chytrý náramek, anebo klasické smartwatch?

Zdroj: X

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)