TOPlist

V Česku se prodává nový fitness náramek od Huawei. Má velký displej, 14denní výdrž a pěkné barvy

huawei-band-9-trusleep-2x (1) (1) (1)
  • Do tuzemska zamířil nový chytrý náramek s velkým displejem
  • Huawei Band 9 láká na 14denní výdrž a pokročilé měření spánku
  • S cenou 1 399 Kč bude konkuruje Samsungu a Xiaomi

Již v první polovině měsíce byl na čínský trh uveden nový chytrý náramek Huawei Band 9, který jde po krku nedávno vydaným modelům od Xiaomi a Samsungu. Nyní se dostává také na tuzemský trh – už nyní je k dostání prostřednictvím oficiálního webu výrobce a brzy jej do prodeje zařadí snad všichni známí prodejci. Cena byla nastavená na 1 399 Kč.

Huawei Band 9 se zdá být ambiciózním soupeřem náramků Xiaomi Smart Band 8 Pro (nejlevnější nabídka činí 1 349 Kč) a Samsung Galaxy Fit 3 (jeho cena startuje na 1 284 Kč). Ve srovnání s oběma konkurenty nabízí o něco menší, ale přesto poměrně velký AMOLED displej s úhlopříčkou 1,47 palce. Bohužel, jemnost 282 ppi není zrovna nejvyšší a opět v této oblasti zaostává za svými dvěma soky.

huawei band 9 1

V souvislosti s funkcemi Huawei láká na pokročilé monitorování kvality spánku, a to včetně zaznamenávání údajů o srdečním tepu, dechové frekvenci, SpO2 či abnormálním dechu během něj. Výrobce zmiňuje také propracovaný systém pro sledování dalších životních funkcí – zvýrazňuje například technologii TruRelax pro management stresu či vychytávky pro zdraví žen – a až 14denní výdrž na jedno nabití.

huawei band 9 truseen 2x

Za zmínku dále stojí podpora adaptivního jasu a always-on displeje, kompatibilita s Androidem i iOS nebo přítomnost spousty ciferníků. Sportovce by pak mohl potěšit motivační systém uzavírání kroužků, chytrý algoritmus pro plavce se schopností identifikovat jednotlivé styly nebo výběr ze 100 různých režimů pro sledování fyzické aktivity.

huawei band 9

Huawei Band 9 do Česka přichází ve čtyřech barevných variantách – kromě jednoduché černé či bílé je k dostání také žluté a růžové provedení.

Bude mít Huawei šanci proti Xiaomi a Samsungu?

Zdroj: Huawei (1, 2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)