Nová aplikace Huawei využívá AI k pomáhání neslyšícím dětem

huawei storysign

Huawei se novou aplikací StorySign snaží ulehčit neslyšícím dětem, které se zrovna učí číst. Jelikož rodiče a učitelé často neznají znakovou řeč, může být pro neslyšící děti problém propojit si slova na stránkách se zkušenostmi ze života. Huawei se to snaží napravit aplikací a umělou inteligencí. Aplikace dokáže přeložit slova na stránce do znakové řeči, to má jednak dětem s lepším pochopením, ale také například rodičům při učení znakové řeči.

Aplikace Huawei StorySign pomáhá neslyšícím dětem

Aplikace je zdarma na Google Play i v obchodě AppGallery. Nevyžaduje telefon Huawei. Pro Česko je prozatím mínus v tom, že se nepodporuje český jazyk a tudíž se zatím oficiální cestou nedá nainstalovat. V současné době rozumí aplikace celkem 10  jazykům. Na druhou stranu se může využít u starších dětí pro učení cizího jazyka.

Huawei Storysign App UK

Huawei Storysign App UK

Jedná se o novou aplikaci, proto i počet knih je omezený. Každý z deseti jazyků má k dispozici jednu knihu. Huawei ale slibuje brzké rozšiřování knihovny. Aplikace funguje tak, že namíříte na stránku knihy, slova se oskenují a přenesou se do znakové řeči. Tu provádí animovaná postava, kterou animovali tvůrci ze studia Aardman Animations, které můžete znát jako tvůrce filmů Wallace & Gromit. Huawei touto aplikací ukazuje, že možnosti AI a strojového učení jsou velké a jsme teprve na začátku toho, co půjde dokázat.

StorySign
StorySign

Měly by se i další společnosti zapojovat do podobných projektů?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)