Huawei po vzoru konkurence umisťuje své aplikace do Obchodu Play

Huawei Backup (2)

Řada výrobců si zvykla umisťovat své aplikace, kterými doplňují své nadstavby, do Obchodu Play. Důvody pro to jsou vcelku prosté, v první řadě lze tyto aplikace velmi snadno aktualizovat a občas se tak může i starší model dočkat nové funkce, aniž by výrobce musel vydávat OTA aktualizaci či dokonce nabízet vlastní obchod s aplikacemi. Tento trend se zřejmě rozhodl následovat i čínský Huawei, který do Obchodu Play vypustil aplikace Huawei Backup a HiCare.

Již v minulosti jsme se sice mohli v Obchodě Play setkat s aplikací PM Plus sloužící ke správě telefonu. Tato aplikace však na rozdíl od dvou výše zmíněných nepředstavuje nativní aplikaci EMUI a v Obchodě Play byla dlouho osamocena, což se nyní mění. Dle amerického zastoupení společnosti se pak v budoucnu můžeme těšit na příchod celé plejády aplikací původem z prostředí EMUI do Obchodu Play.

Huawei Backup

Huawei Backup slouží, jak již samotný název prozrazuje, k záloze a obnovení všech dat z telefonu a ke stažení je pochopitelně zdarma.

Huawei Backup
Huawei Backup

HiCare je pro změnu aplikace, ve které naleznete například informace o záruce, servisních centrech, či návody k obsluze vašeho telefonu.

HiCare(old version)
HiCare(old version)

Vítáte tento krok společnosti Huawei stejně jako my?

 

Zdroj: Phandroid.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)