Menu

Huawei po vzoru konkurence umisťuje své aplikace do Obchodu Play

Řada výrobců si zvykla umisťovat své aplikace, kterými doplňují své nadstavby, do Obchodu Play. Důvody pro to jsou vcelku prosté, v první řadě lze tyto aplikace velmi snadno aktualizovat a občas se tak může i starší model dočkat nové funkce, aniž by výrobce musel vydávat OTA aktualizaci či dokonce nabízet vlastní obchod s aplikacemi. Tento trend se zřejmě rozhodl následovat i čínský Huawei, který do Obchodu Play vypustil aplikace Huawei Backup a HiCare.

Již v minulosti jsme se sice mohli v Obchodě Play setkat s aplikací PM Plus sloužící ke správě telefonu. Tato aplikace však na rozdíl od dvou výše zmíněných nepředstavuje nativní aplikaci EMUI a v Obchodě Play byla dlouho osamocena, což se nyní mění. Dle amerického zastoupení společnosti se pak v budoucnu můžeme těšit na příchod celé plejády aplikací původem z prostředí EMUI do Obchodu Play.

Huawei Backup

Huawei Backup slouží, jak již samotný název prozrazuje, k záloze a obnovení všech dat z telefonu a ke stažení je pochopitelně zdarma.

Huawei Backup
Huawei Backup

HiCare je pro změnu aplikace, ve které naleznete například informace o záruce, servisních centrech, či návody k obsluze vašeho telefonu.

Vítáte tento krok společnosti Huawei stejně jako my?

 

Zdroj: Phandroid.com.

 

Komentáře

Petr M.

18.4.2016 15:28

Hmmm, akorát původně byly přístupné i pro telefony Honor, které využívají EMUI prostředí a ty aplikace jsou s nimi kompatibilní, ale nyní už to pánové omezili … z mého pohledu naprosto nesmyslně.
Mě se tedy stihla aktualizovat zálohovací aplikace v Honoru ještě něž to stáhli, ale pokud omezí do budoucna i další aplikace, pak je to k ničemu.

Uni

uni -51

18.4.2016 15:33

No my neHuawei uživatelé na příchod čekat nemusíme, nám se to stejně nenabídne. A uživatelům Huawei se fakticky jen prostě přesunou aplikace z FW distribuce na GP distribuci, ti také nemají příchod ničeho nikam:) Ale díky bohu za ten krok. Dá se ten bloatware i odinstalovat nebo si max. zabráním v aktualizaci?

Was3k

Vašek Švecexternista 3

18.4.2016 15:35

Petr M.: A jaký Honor konkrétně máte? Omezení se nutně nemusí týkat telefonů Honor, mezi zařízeními na Google Play mám osobně namátkou třeba Huawei Mate 7, Mate 8 a P8 Lite a ani jeden z nich není kompatibilní. Pak tam mám třeba Honor 7 a ten kompatibilní je. Spíš bych to viděl tak, že Huawei aplikaci pro některé telefony zatím ještě ladí a podporované budou později.

dunco

z aplikace
18.4.2016 15:44

Honor 7 kompatibilní. Uni běž dělat něco pořádného 😷.

petr dvorak

19.4.2016 10:44

Tak nevím. Hicare se klidně nainstaluje vedle mého hicare, a backup pro jistotu není kompatibilní vůbec. Mám Honor 4c, oficiální 5.1. Jestli to chtějí bastlit takhle, za mě se na to můžou vykašlat.

Petr M.

19.4.2016 14:34

Vašek Švec. já má Honor 6. První den, co se backup aplikace na Google Play objevila mi stáhnout šla, což jsem udělal a nahradila mou default aplikaci v telefonu. Nyní už mi hlásí, že není s mým telefonem kompatibilní.

RSS (komentáře k článku)