HTC Wildfire, novinka s Androidem

cher-wang htc

Již minulý týden se proslýchalo, že by společnost HTC měla tento týden představit nějaký nový přístroj s OS Android. Původně se očekávalo úterý, vše se ale stihlo o den dřív a dnes byl oznámen model Wildfire, který útočí na větší skupinu uživatelů než například předešlý model Desire.

htc_wildfire_4Model Wildfire je tedy poháněn systémem Android, a to ve verzi 2.1, navíc obohacen o chloubu HTC, neboli UI Sense. Celé zařízení bude pohánět procesor taktovaný na 525 MHz a paměť RAM o velikosti 348 MB. Paměť ROM se vyšplhala na obligátních 512 MB s možností rozšíření paměti pomocí microSD karet. Co se týče konektivity, Wildfire je na tom velmi dobře. Nechybí Wi-Fi, Bluetooth a ani GPS.

HTC Wildfire dostal displej o velikost 3,2 palců, který zvládá rozlišení 320×240 px neboli QVGA. Ten zabírá hlavní část přední strany, pod ním se pak nachází čtveřice dotykových tlačítek, podobně jako u Nexus One. O ovládání se bude starat kromě kapacitního displeje i optický trackball. Ten je podle mého velmi vkusně umístěn a vlastně celkově Wildfire vypadá velmi zajímavě. Na zadní straně přístroje poté najdeme 5MPx fotoaparát, podporován LED diodou, která se bude starat o snímky za šera. Část zadního krytu je z kovu, podobně jako HTC HD2, pod kterou najdeme baterii o kapacitě 1300 mAh. Ta by měla zaručit poměrně slušnou výdrž telefonu.

htc_wildfire_1 htc_wildfire_3

Další věc, které stojí za zmínku je 3,5 mm jack; microUSB port na levé straně a opět, pro Android už typický i když nyní ne tak výrazný, prohyb zařízení v dolní části telefonu.

Video ze serveru MobileBurn.com.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ScianBHnY1w

Kompletní specifikace HTC Wildfire:

  • OS Android ve verzi 2.1 + prostředí HTC Sense
  • Kapacitní displej  3,2 palců s QVGA (320×240 px) rozlišením
  • 5 MP autofocus camera with LED flash
  • 3,5 mm jack
  • MicroUSB port pro nabíjení a propojení s PC
  • Procesor o kmitočtu 525 MHz Qualcomm MSM 7225
  • 512 MB ROM + microSD
  • 348 MB of RAM
  • WiFi, GPS/AGPS, Bluetooth 2.1 +EDR.
htc_wildfire_6

Wildfire pravděpodobně nebude okupovat nejvyšší příčky v hodnocení všech telefonů, je totiž zaměřen spíše na “průměrného uživatele”, tzn. řadí se do střední třídy telefonů. Je to něco mezi modelem Tattoo a Hero, stejný displej jako druhý zmínění, přesto rozlišení jako ten prvně zmíněný. To znamená, že ne všechny aplikace z Android Marketu na Wildfire půjdou, což je docela škoda. A cena? Ta zatím nebyla ani odhadována, přesto osobně si myslím, že se bude pohybovat okolo 8000 Kč. Uvidíme, přístroj by se měl na trh dostat někdy v létě, možný je i červenec.

Rozhodně si ale myslím, že by se mohl velmi dobře uchytit, už jen díky faktu, že bude nabízen v mnoha zajímavých barevných variacích.

Zdroj: Engadget.com

Martin Prokop
O Autorovi - Martin Prokop

Autor se zabývá webdesignem, PC hrami, vším moderním kam patří i OS Android a všechny přístroje na něm běžící. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)