HTC vyřeší problém s fialovým nádechem fotek u modelu One

htc_fialova_ico

Jednou z mnoha inovací telefonu HTC One byl fotoaparát s modulem UltraPixel se zvětšenou velikostí pixelů na matici. Při propagaci produktu pak výrobce stavěl na argumentu, že nad určitou mez již vyšší počet obrazových bodů neznamená kvalitnější fotografie, ale kvalita se skrývá jinde. O to více paradoxní byly stále častěji se vyskytující stížnosti majitelů HTC One, kteří si stěžovali na nafialovělý nádech pořízených snímků.

HTC se po dlouhém mlčení k problému postavilo čelem, přiznalo ho a připravuje softwarovou záplatu, která by měla chybu opravit. Jak moc je problém vážný, můžete posoudit na následujících obrázcích.

Snímek pořízený telefonem HTC One (ISO 500, auto) Snímek pořízený telefonem HTC One (ISO 500, auto)

Snímek pořízený telefonem HTC One Mini (ISO 800, auto) Snímek pořízený telefonem HTC One Mini (ISO 800, auto)

Nutno konstatovat, že problém s fialovou aurou u některých snímků hlásili majitelé HTC One již několik měsíců. Výrobce se ale poměrně dlouhou dobu k problému nevyjadřoval, ani když se uživatelé obrátili na oficiální podporu. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo, HTC patrně zjistilo příčinu problémů a dokonce poskytlo italskému webu HDBlog oficiální vyjádření.

“V poslední době jsme obdrželi několik ojedinělých hlášení o fialovém nádechu, která se objevuje na fotografiích pořízených telefonem HTC One. Po prozkoumání problému jsme začali připravovat aktualizaci, která zlepší reprodukci barev ve zhoršených světelných podmínkách. Nyní pracujeme na zlepšení tohoto aspektu uživatelské zkušenosti, omlouváme se za způsobené nepříjemnosti a rádi bychom poděkovali našim zákazníkům za jejich trpělivost. Zároveň do vydání patche doporučujeme se v této otázce obracet na servisní středisko.”

HTC Nakonec problém přiznalo a vydá záplatu HTC Nakonec problém přiznalo a vydá záplatu

Co by tedy měl udělat zákazník, který se setkal s problémem fialového nádechu ve fotografiích? “K tomuto problému dochází pouze při kombinací několika omezených okolností a neovlivní ostatní funkce přístroje. Zákazníci, kteří mají tento problém, by se měli obrátit na místní středisko podpory, které nám umožní lépe monitorovat situaci a reagovat odpovídajícím způsobem.”

Jak můžete vidět, HTC stále pracuje na řešení, takže majitelům vlajkové lodi One nezbývá než čekat. Doufejme, že se vyřešení chyby bude týkat všech smartphonů s modulem UltraPixel. HTC přitom neřeší problém s kvalitou fotografií poprvé – možná si ještě vzpomenete na HTC HD2, jehož snímky často obsahovaly růžovou skvrnu.

Zdroj: YouHTC a HDBlog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)