VR hry a filmy budou “killer app” pro 5G, tvrdí produktový specialista HTC

htc vive vr virtuální realita

Raymond Pao, jeden z předních marketingových specialistů HTC Vive tvrdí, že právě virtuální realita bude pověstná “killer app” pro 5G sítě. Kvalita nejnovějších sítí totiž nabízí lepší šířku pásma a nižší latenci, což vede k dle jeho slov “doslova pohlcujícímu zážitku”. Raymond dále tvrdí, že VR Filmy a cloudové hry jsou těmi nejambicióznějšími produkty, pokud je 5G síť kombinovaná s virtuální realitou.

Další skvělou funkcí má být tzv. Light Fields od Googlu. Tato technologie je mnohem vyspělejší, než klasické 3D a ve virtuální realitě si tak můžete prohlédnout objekty, které dokonce odráží světlo a odrazy dle toho, kam koukáte. Na videu níže se můžete na demo verzi podívat:

Welcome to Light Fields Showcase (Google) – Rift, Vive, Windows

Welcome to Light Fields Showcase (Google) - Rift, Vive, Windows

Pokud vlastníte HTC Vive, Oculus Rift či Mixed Reality Headset, můžete si Light Fields stáhnout a vyzkoušet si ji. Zatím zobrazuje pouze statické fotografie a modely, ale pro vyzkoušení to jistě stačí. Plné verze bychom se měli dočkat ko konci roku 2020. HTC plánuje prolomit své stagnující prodeje s telefony právě za pomocí VR a 5G. Hlavním tahákem jsou dle něj VR filmy a podobné aplikace, jako třeba již zmíněné Light Fields. Raymond na závěr doplnil, že očekává rapidní nástup VR aplikací přibližně rok poté, co se 5G rozšíří do většiny států.

Blíží se doba virtuální reality?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)