Menu

HTC už nebude “quietly brilliant”

Společnost HTC pokračuje ve svém úsilí o vyřešení krize – po oznámení, že tchajwanská firma bude vyrábět méně modelů, ale orientuje se na kvalitu, nyní přichází spíše marketingový krok. HTC se hodlá vzdát svého sloganu “Quietly Brilliant” (můžeme přeložit jako “prostě skvělý” či “klidně brilantní”) ve prospěch agresivnějších slov.

Slogan Quietly Brilliant bude upozaděn

Slogan Quietly Brilliant bude upozaděn

Nový marketingový ředitel HTC Benjamin Ho v rozhovoru pro Wall Street Journal uznal, že společnost nebyla v minulosti na trhu dostatečně aktivní, což se nyní musí změnit – HTC bude těžce bojovat s Applem a Samsungem o své “místo na slunci”, ve kterém má pomoci nejen vlajková loď HTC One, ale i nové metody propagace.

Marketingový ředitel HTC Benjamin Ho

Marketingový ředitel HTC Benjamin Ho

Klíčovými slovy v nové marketingové strategii budou: “bold” (smělý, výrazný, drzý, troufalý, statečný), “authentic” (autentický, pravý, opravdový) a “playful” (hravý, humorný). HTC chce být agresivnější v propagaci, hodlá se zaměřit na inovace, nedostatky jiných výrobců, stejně jako aktivně rozvíjet nové zábavné funkce svých smartphonů.

HTC již dříve uznalo, že za klesajícími výnosy a poklesem prodejů stojí malé výdaje na reklamu a špatná propagace nových produktů, což vynikne zejména ve srovnání se Samsungem. Benjamin Ho slíbil, že HTC zvýší rozpočet pro online marketing o 250 % a zdvojnásobí investice do marketingu v tradičních médiích ve srovnání s rokem 2012.

Vrcholový manažer HTC také potvrdil zpoždění zahájení prodeje nové vlajkové lodi One. Prodej zařízení na některých trzích začne tento týden, nicméně ostatní budou muset počkat až do konce dubna.

Zdroje: Hi-Tech@mail.ru a Android Community.

 

Komentáře

HatJack

HatJack

27.3.2013 17:26

Mě by stačilo “odolný” a “vytrvalý”

Jarda

Jarda

27.3.2013 20:22

Hmm, já bych zase dal nevímco za “aktualizovaný”

Honza.m

Honza.m

27.3.2013 22:27

Já si myslím že by rozhodně uspěli s “Fucking brilliant”. Minimálně by to byla dobrá reklama.

bkf1

bkf1

27.3.2013 23:06

Si rikam jestli HTC vubec nekdy bylo “quietly brilliant”…

Tony

Tony

27.3.2013 23:37

keďže briliatný boli vždy, ale moc ľudí o tom nevedelo, inak povedané neboli hlučný.

briza

briza

28.3.2013 7:25

bkf1:minimálně v době,kdy vyšla postupně řada Touch HD, HD2 a Desire HD. Všechny jsem měl a všechny byly super, respektive ve svojí době neměly tyhle jejich tom modely konkurenci. Obzvlášť HD2 je nesmrtelný telefon, na nějž se naportoval snad každý OS a který díky komunitě žije dodnes. Bohužel, pak už to taková sláva nikdy nebyla.

kuba

kuba

28.3.2013 7:54

ja mam desire hd. nic moc. strcim do toho sluchatka, ono se to prepne na nahlavni sadu a zacne vytacet cislo…. obcas to taky posle pri odpovedi na sms sms nekomu jinemu. volal jsem na tech support htc, jedine co mi rekli bylo, ze si stezuje spousta lidi a ze se ten update moc nepovedl (pred rokem). Htc sense obcas pada… ja si to quietly brilliant prekladam jako docela skvele – ale ne skvele…

24android24

24android24

28.3.2013 11:15

No kámoš má HTC one X. má tegru 3 super výkon, i design a display je dobrý. Ale to ve srovnání s mým sgs ace, takže já nevím jestli je dobrý nebo ne…
Já bych řek že kdyby tam HTC neměli ty sense atd…Tak je koupí víc lidí.

bckp

bckp

28.3.2013 18:06

HTC nepochopilo, co udělalo špatně… A nechápe to doteď…

Honza

Honza

28.3.2013 18:42

HTC se chce zaměřit na nedostatky jiných výrobců? Zajímavá strategie, ale možná by bohatě stačilo zaměřit se na nedostatky svých vlastních výrobků. V dnešní době nestačí prohlásit “jsme prostě boží” a snažit se lidi opít rohlíkem. Měl jsem pár dnů na testování nový HTC One a spíše než vlajková loď se pro něj hodí popis vlajková ponorka. Stručně řečeno nestačí vzít kus nevyladěného hardware a software a myslet si, že když se to strčí do kovové krabičky, tak to najednou bude boží. Tak to prostě nefunguje a lidi si rychle všimnou, že není všechno zlato co se třpytí, a bohužel to jen urychlí pád HTC. Měl jsem mobily HTC s Androidem už od G1 a mám HTC rád, ale při srovnání s výrobky konkurence, které mají o několik kroků náskok, bohužel nečeká HTC zářivá budoucnost.

Helena Trčková

28.3.2013 20:55

No ja mam HTC i s brilliantem a v posleni dobe me zlobi :( no nevim cim to je aplikace se mi samy ukoncuji, prepina se jedna na uplne jinou. No asi ho brzo vymenim,protoze me stve.

RSS (komentáře k článku)