HTC: označení Desire bude určeno pro levné telefony

htc_desire_ico

Možná vás při uvedení telefonů HTC modelové řady One napadla otázka, jak výrobce naloží s dosud používaným, nicméně soustavně uvadajícím označením Desire? V tomto směru začíná být o něco jasněji: označení Desire bude obnoveno a patrně zůstane vyhrazeno pro zařízení z nejnižšího segmentu trhu (“entry level”).

Poprvé tato informace vyplynula z certifikace telefonu Desire 200 s modelovým číslem 102e. Toto číslo přitom bylo dříve spojeno se zařízením G2, které bude mít 3,5 palcový displej s rozlišením 480 x 320 bodů a 512 MB operační paměti. Mezitím se v benchmarku GFXBench objevil HTC Desire 600 – podle všeho dual-SIM s Androidem 4.1.2, 1,2GHz procesorem Qualcomm a obrazovkou s rozlišením 960 x 540.

Nálepka Desire tak již nebude znamenat “to nejlepší” od HTC, ale přesune se na modely nejnižších až středních tříd. Tato změna by měla pomoci především na americkém trhu, kde byla nabídka produktů HTC velmi nepřehledná, neboť výrobce používal prakticky pro každý nový telefon samostatné slovní označení, takže zákazníci si jen těžko udržovali přehled.

Zdroje: Android Central a Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)