HTC One M8 Prime – budou se vlajkové lodě měnit po půlroce?

htc_one_m8_prime_ico

HTC One M8 bylo představeno zhruba před dvěma měsíci a už se spekuluje o jeho vylepšené verzi. Tchajwanský výrobce se dost možná rozhodl jít stejnou cestu jako konkurenční Samsung a představit prémiovou řadu s názvem HTC One M8 Prime. Zatímco úniky informací kolem Samsungu jsou v poslední době denním chlebem, o chystaném HTC toho zatím tolik nevíme. Především oproti Samsungu nemá co vylepšovat na samotném zpracování. Galaxy S5 je plastová, nabízí se tedy možnost prémiové kovové verze. HTC One M8 však již kovové je a design je více než povedený (otázka osobního vkusu samozřejmě).

Jak vypadá HTC One M8 2

Informace o One M8 Prime přinesl populární twitterový účet @evleaks. Díky tomu známe možné specifikace. Novinku by měl pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 805 s taktem 2,5 GHz. Sekundovat mu bude 3GB operační paměť. Úhlopříčka (k mé osobní nevoli) povyroste na 5,5″. Rozlišení bude QHD. Chybět by neměla podpora vysokorychlostního LTE-A cat. 6. Přestože design by se příliš měnit neměl, použité materiály by měly být “exotičtější”. Co si pod tím představit, těžko říci. Napadají nás povrchy od dřeva až po kevlar. Důležitou vlastností by měla být voděodolnost. Ta HTC One M8 chybí, čímž zaostává za konkurencí.

Jak vypadá HTC One M8 3

Server @evleaks zároveň ukázal čočku fotoaparátu HTC One M8 Prime. Opět by se mělo jednat o dual-senzor. Kolem hlavního objektivu je dosti podivný oranžový rámeček. I když se nám fotoaparát HTC One M8 zamlouval, novinka by jistě mohla přijít s mnoha vylepšeními.

HTC One M8 Prime kamera

Důvod, proč i HTC přijde s vylepšenou vlajkovou lodí? Podle nás je to dáno trendem, na který již přistoupili ostatní výrobci. Sony představuje vlajkovou loď každých 6 měsíců. Samsung chystá prémiovou Galaxy S5. HTC tak nechce zůstat pozadu a zkracuje intervaly – navíc bude dostupná novinka Snapdragon 805. Nezbývá než se těšit.

Zdroje: @evleaks, Phandroid.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)