Apple kopíruje HTC, nebo naopak? HTC má jasno

HTC One A9 (20)

Asi nepotřebujete ostříží zrak, aby bylo na první pohled zřejmé, jak moc se nově představené HTC One A9 podobá iPhonu 6. Nebo se iPhone nápadně podobá HTC? Už po prvních veřejných snímcích čelí společnost neustálým nařčením, že sprostě okopírovala Apple. Pravda je však úplně jinde.

Kopíruje HTC Apple, nebo je tomu naopak?

Jako první jsme vám přinesli nejčerstvější informace a první pohled na HTC One A9, přičemž jsme se o podobnosti s iPhonem 6 a 6s zmínili. Následně se vůči taiwanské společnosti spustila lavina nařčení a výsměchu, který deklaroval jediné: HTC sprostě a okatě kopíruje Apple.

htc one A9 M7 apple

HTC, jež dalo světu první smartphone s Androidem i Windowsem, celou záležitost ale nenechává bez povšimnutí. Vedení společnosti se nechalo slyšet, že je to právě Apple, kdo si vzal příklad z designu HTC, které se snaží vyrábět celokovové smartphony už několik let.

Největší podobnost je vidět ve stejném umístění antén na kovových zádech, které začínají být součástí mnoha dalších modelů smartphonů od rozličných výrobců. Tvrzení navíc podporují fotografie modelu One M7, který je na světě od roku 2013, zatímco iPhone 6 se dočkal premiéry až o rok později.

HTC One A9 – první pohled

HTC One A9 - první pohled

Nejnovější HTC One A9 míří také k nám do redakce – napište nám do komentářů, co by v chystané recenzi nemělo chybět.

Zdroj: Engadget.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)