TOPlist

HTC Legend – recenze

foto

Připravili jsme pro Vás recenzi telefonu HTC Legend. Dnešní recenze bude trochu jiná než ty ostatní. Přineseme pohled dvou recenzentů zároveň, což by mělo přinést mnohem objektivnější pohled na tento telefon.

Úvod:

O HTC legend se mluví jako o nástupci telefonu HTC Hero a to právě díky jeho zvláštnímu zahnutí do hokejky ve spodní části telefonu. U HTC Legend toto zahnutí již není tolik znatelné, ale i přesto dává telefonu specifický vzhled. Jak už jsme si u „chytrých“ telefonů zvykli, cena většinou přesáhne hranici 10 000Kč, ani tento model bohužel není výjímka a prodává se za necelých 11 000Kč. Zvláštností u tohoto telefonu je, že jeho tělo je vyrobeno z jednoho kusu hliníku, což přináší skvělé mechanické vlastnosti, ale zároveň ovlivňuje kvalitu signálu, vše si podrobněji popíšeme v sekci konstrukce. Legend jako první nahrazuje oblíbenou HTC kuličku optickým trackballem a oslní výrazným podáním barev na AMOLED displeji.

prední strana ruka

Rozbalování:

Telefon dostanete ve standardní HTC krabičce, jak už jsme zvyklí z předešlých HTC modelů. Krabička je docela malá a místo v ní je maximálně využito (když příslušenství správně neuspořádáte, nepodaří se vám ji zavřít :)). Na přední straně je vyobrazen telefon HTC Legend, na zadní najdeme specifikace a několik málo informací v angličtině. Po otevření je na prvním místě vidět telefon navlečený v tvrdé ochranné fólii, hned pod ním je v papírovém prolisu schovaná baterie. Dále balení obsahuje pět menších knížeček s informacemi o příslušenství, záruce, bezpečnostních předpisech, stručnou příručku a seznam reklamačních středisek HTC. Najdeme zde i malé CD s manuály v PDF, stereo sluchátka s třemi tlačítky (skladba vpřed, play/příjem a položení hovoru, skladba vzad)+ molitany a klipsnu, 2GB Micro SD kartu, nabíječku na 230V s USB výstupem a USB kabel s Mikro USB konektorem, který je možno zapojit jak do klasického PC, tak i do přiložené nabíječky.

Michal doplňuje:

Co se mi nelíbí, tak jsou jednoznačně sluchátka. Jsou totiž moc velké a do ucha je jen tak nestrčíte. Za co bych HTC pochválil, tak je nabíječka a k němu kabel. Kabel se dá využít i k počítači.

krabice

První dojem:

Můj první dojem trochu pokazilo nešikovné nasazení spodní plastové části telefonu, které je třeba otevřít v případě, že chcete vložit SIM kartu, paměťovou kartu, nebo baterii. Když už jsme u těch negativ, telefon díky úpravě hliníkového těla může v suchých rukou nepatrně klouzat, naštěstí jsou na telefonu dvě pogumované plochy, které tento efekt zmírňují. Ještě vzpomenu, že zasunutí tenkého Micro USB konektoru vyžaduje díky zkosené spodní straně telefonu cvik. Když přeskočím tyto drobné nedostatky, telefon na první dojem zaujme svou bytelností, podáním barev na AMOLED displeji, celokovovým vzhledem, optickým trackballem, na vrchní straně tlačítkem, které u dřívějších Android telefonu nenajdete a slouží k zapnutí/vypnutí telefonu, nebo jeho probuzení/uspání. Po prvním spuštění telefon zaujme především svou rychlou odezvou a propracovaným prostředím Sense.

spodní kryt

Technické parametry:

rozměry: 112 × 56 × 12 mm
hmotnost: 135 g
barevný displej: 16 mil. barev
typ barevného displeje: kapacitní AMOLED
úhlopříčka displeje: 3,2″ (45 × 68 mm)
rozlišení displeje: 320 × 480 bodů
jemnost displeje: 5 036 bodů/cm2
dotykový displej : kapacitní
sítě GSM: 850, 900, 1 800, 1 900 MHz
GPRS, EDGE, podpora HSUPA, Wi-Fi, Bluetooth, GPS
systémový konektor: microUSB
uživatelská paměť: 512 MB
paměť RAM: 384MB
typ procesoru: Qualcomm MSM7227 (600 MHz)
kapacita baterie: Li-Ion, 1 300 mAh
max. udávaná pohotovost: 560 h
max. udávaná doba hovoru: 440 min
rozlišení fotografií: 2 592 × 1 944 (5 Mpx)
rozlišení videa: 640 × 480
cena: 10700Kč

Konstrukce telefonu a vzhled:

Jak už jsem psal v úvodu, telefon je vyroben z jednoho kusu hliníku, který poskytuje vyjímečné vlastnosti. Je velice pevný a dobře odvádí teplo, které vzniká především při nabíjení akumulátoru, nebo při náročnějších aplikacích, kdy je procesor telefonu zatížen a vzniká odpadní teplo. Všechny části telefonu dokonalé sedí, nic nepřesahuje ani nevrže. Telefon je natolik pevný, že se vám ho nepodaří ani o trochu prohnout nebo zkroutit. Na těle telefonu najdete krom hliníku i dvě plastové časti, které jsou potaženy gumou. Jedna část chrání oblast kamery a repro, druhá tvoří kryt, pomocí kterého je možno ze spodní strany telefonu vložit baterii, SIM kartu a micro SD kartu. Ikdyž se mi u tohoto modelu naštěstí nepodařilo udělat nechtěný crash test, jako tomu bylo u jeho předchůdců, troufám si říct, že telefon bude díky kombinaci hliníku a pogumovaných části velmi odolný vůči pádu, pokud nespadne na stranu dotykového displeje.

foto

Vzhledově telefon vypadá na úrovni a nikdo o něm nemůže říct, že vypadá lacině. Eloxovaný povrch hliníku mu propůjčil jistou eleganci a optický trackball trochu tajemnosti a dojmu hi-tech zařízení. Na horní straně najdeme 3.5mm jack konektor na sluchátka a tlačítko na zapnutí/vypnutí, nebo probuzení/uspání telefonu, které je vyrobeno z leštěného kovu. Ze stejného materiálu je i tlačítko na levé straně přístroje, které slouží pro regulaci hlasitosti. Díky leštěnému povrchu vytváří oproti eloxovanému tělu pěkný kontrast. Spodní strana přístroje obsahuje výše zmíněný kryt, pod kterým je umístěn mikrofon, microUSB konektor a zdířka na poutko telefonu. Na přední straně najdeme velký kapacitní dotykový displej, olemovaný černým rámečkem. Nad displejem najdeme repráček pro hovor, stavovou diodu a čidlo, které slouží jak pro snímání intenzity světla v místnosti, tak i pro sledování vzdálenosti. Tato funkce slouží hlavně pro rozpoznání, když máte telefon u ucha, takže může dojít k zablokování a zhasnutí displeje při hovoru. Ve spodní části displeje najdeme čtyři tlačítka, DOMŮ, MENU, ZPĚT a HLEDEJ. U tohoto modelu volil výrobce mechanické tlačítka, což je podle mého osobního názoru lepší volba, nicméně naprosto zapadají k displeji a to jak vzhledem, tak i výškou. Tlačítka pro příjem a odmítnutí hovoru zde  již nenajdete, jelikož jsou plně integrována na dotykovém displeji. O něco níž najdeme mačkatelný optický trackball, který zpočátku vyžaduje trochu cviku, ale později plnohodnotně nahradí svého předchůdce v podobě mechanické HTC kuličky. Zadní strana je krom leštěného nápisu HTC osazena ve vrchní části 5MPx kamerou, podsvětlovací led diodou a ne příliš kvalitním repráčkem určeným pro hlasitý odposlech a přehrávání hudby.

Michal doplňuje:

Naprosto souhlasím, že telefon je velice elegantní a ve společnosti se za něj nemusíte stydět. Oceňuji příjemné rozměry. Legend si můžete v pohodě strčit do kapsy a neudělá vám bouli v kapse. U konstrukce bych určitě vytknul ostrou hranu, která lemuje celý displej. Při telefonování se nepříjemně zařezává do ucha. Jelikož jsem přesedlal z HTC G1 na tento telefon, celkem dost jsem si zvykl, že se telefon odemyká tlačítkem na vypnutí nebo dvakrát menu. U tohoto přístroje jsem byl docela překvapený, že se odemyká jen vrchním tlačítkem pro vypnutí. Připomíná mi to dost ovládání telefonu od Applu. Někomu toto odemykání přístroje může vadit, protože ne každý má tak velké ruce, aby odemknul tento přístroj jednou rukou. Jak psal Petr, telefon má dvě plastové části. Zpočátku jsem také zápasil s dolním kusem plastu při zakrytí útrob Legendu, ale podruhé už to nebyl žádný problém.

levý bok

Display:

HTC Legend dostal jako jeden z prvních telefonů na systému Android, AMOLED display, a je to opravdu znát. Výrobce si od AMOLED displeje slibuje menší spotřebu, s tím se i prodlužuje celková výdrž telefonu, jelikož displej, je jeden z prvků, které se výrazně podílejí na spotřebě telefonu. Na první pohled zaujme podáním barev a to jak sytých (červená, oranžová) tak i podání černé, která je opravdu černá. O malinko se zlepšila čitelnost na přímém slunečním světle, ale zázraky si od toho neslibujte, jelikož i sebelepší displej na přímém slunečním světle výrazně ztrácí na čitelnosti.

Michal doplňuje: Displej a zvuk

Měl jsem možnost porovnat si displej Hero a Legend. A opravdu Amoled displej má mnohem sytější barvy. Bohužel na sluníčku při sníženém podsvětlení toho moc neuvidíte. Já třeba mám podsvětlení dané na 20% kvůli šetření baterky, takže na slunci musím zapínat podsvětlení na 100%.

Ještě se musím vyjádřit k reproduktoru pro hovory. Někdy se mi zdá, že lidé, se kterými mluvím, mají robotický hlas. Asi to zřejmě souvisí s tím, jaký telefon používá druhá strana. Takže reproduktor bych spíše hodnotil jako průměrný. Rozhodně nic excelentního.

horní display

Fotoaparát:

Tady výrobce HTC konečně přidal přisvětlovací diodu, která výrazně pomáhá používat foťák i v horších světelných podmínkách. Intenzita přisvětlovací diody je dostačující pro interiérové použití, kde je fotka v dobré kvalitě i při velké tmě. Horší je případ focení na otevřeném prostranství, kdy už i při šeru dostávají fotky mléčný nádech způsobený malým osvětlením focené scény viz. přiložené fotky. Je tedy lepší fotit bez blesku. Velice dobré je i prostředí samotné aplikace na focení a její nastavení. V aplikaci je vše po ruce a velice intuitivně rozmístěno, v pravé horní části najdeme ikonku blesku, při jejím přidržení můžeme přepínat mezi zapnuto/vypnuto/automat, hned pod ní je ikonka  přiblížení s možností digitálního zoomu. Ve spodní pravé straně najdeme ikonku galerie, která jak už jsme u HTC Sense zvyklí, je velice propracovaná a designově povedená a je v ní možné prohlížet jak foto, tak i video. Na levé straně aplikace najdeme malinký zobáček, který slouží k vysunovací nabídce s dalším nastavením, jako první je možnost „Režim“, nabízí možnosti [„Fotografie/Video“], další možnosti jsou „Expozice“ [„Jas“ -3 až +3], „Vlastnosti obrázku“ [„Kontrast“ „Sytost“ „Ostrost“ vše s možnosti nastavit -2 až +2], „Efekt“ [„Žádný“, „Stupně šedi“, „Sépiová“ „Negativ“ „Solarizace“ „Posterizace“ „Akvamarínová“], „Nastavení“ [Vyvážení bílé, Rozlišení, Širokoúhlá obrazovka, Uložiště, Kvalita, Samospoušť, Fotografie s GEO značkou, Režim měření, Zkontrolovat po sejmutí, Úprava blikání, Automatické ostření, Zvuk uzávěrky, Časové razítko, mřížka, Obnovit výchozí]. Je vidět, že nastavení je opravdu mnoho. Fotoaparát dokáže zaostřit na jakoukoli věc na scéně, stačí ji poklepáním označit a zaostřovací kurzor se přesune ze středu na požadované místo, jakmile se telefonu podaří zaostřit, kurzor zezelená a můžete fotit. Fotoaparát je velice rychlý a za celou dobu testování, jsem se nesetkal se sebemenším problémem.

Foto

Galerie2

Reálné fotografie:

– denní světlo

IMAG0053

IMAG0120

– interiér s bleskem

IMAG0017

– šero s bleskem

IMAG0031

– noc bez blesku

IMAG0175

Video natočené telefonem HTC legend si můžete stáhnout zde HTC Legend

Výdrž baterie:

Výdrž telefonu, při aktivním používání (Wi-Fi, 3D hry, telefonování, sms, gmail, animované pozadí…)se pohybuje kolem dvou dnů. Když vypnete wi-fi a nebudete vytěžovat telefon hraním náročných 3D her, odhaduji výdrž na necelé tři dny.

Michal doplňuje:

První den, když jsem používal telefon, tak mi po celém dni zbylo baterky 30%. Což není mnoho. Proto jsem se strachoval, že výdrž nebude nijak slavná. Průměrně telefon vydrží 1,5 až dva dny. Když si s ním hodně budete hrát, tak určitě počítejte, že večer budete nabíjet.

Systém:

HTC Legend obsahuje nejnovější systém Android ve verzi 2.1, který navíc už obsahuje Multitouch. Prostředí Sense již znáte z minulých recenzí, tak si řekneme pouze novinky, které přináší. Extra přídavkem je možnost vidět všech sedm ploch na jedné obrazovce a to pomocí multitouch gesta na kterékoliv ploše, nebo zmáčknutím tlačítka HOME na hlavní ploše.

Home page

Internetový prohlížeč:
Dočkali jsme se podpory flashe přímo v prohlížeči. Vzhledem k tomu, že firma Adobe s oficiálním řešením flash přehrávače pro systém Android nepřišla, HTC vytvořilo svou vlastní verzi, funguje velice dobře a je to rozhodně jeden z kladů tohoto telefonu.
Vylepšení které přináší internetový prohlížeč je možnost označit text a provést s ním jednu z následujících operací. Hledat – na wikipedii, v google slovníku, nebo pomocí integrovaného google translate přeložit. Sdílet – přes Peep, poštu, nebo SMS. Kopírovat – do schránky pro další použití, stejně jak jste zvyklí na klasickém počítači doma.

prohlizec

Programy
Telefon obsahuje nativně některé programy, tak si je alespoň shrneme, ať víte s čím můžete počítat, než zabrouzdáte na Android Market.

 • Zprávy – HTC tuto aplikaci pojmenovalo stejně jako aplikaci na čtení SMS, ale ve skutečnosti se jedná o obdobu čtečky, která krom čtení RSS zdrojů, dokáže vyhledávat novinky na webu podle klíčového slova a v daný interval kontrolovat.
 • Teeter – je známá hra v podání HTC a jedná se o železnou kuličku, kterou ovládáte pomocí polohového senzoru a překonáváte různé překážky
 • FM rádio aplikace pro příjem a naladění rádia
 • Quickofice – pro práci s Office soubory
 • Počasí – přehled počasí v aktuální a dalších nastavených lokacích
 • Kalkulačka – klasická jednoduchá kalkulačka
 • Kalendář – kalendář provázány s googlem
 • Peep – klient pro twitter
 • PDF Viewer – pro práci s PDF soubory
 • Nástroje SIM – nástroj pro internetové bankovnictví
 • Hlasový záznamník – záznam hlasu
 • Friend Stream – velice zajímavá aplikace, která je schopna shromáždit informace se sociálních sítí, tak aby vám neunikla žádná nová fotografie od přátel, nebo jejich komentář
 • Footprints – je schopna zaznamenat foto, místo a komentář, o který se na svých cestách můžete podělit s přáteli
 • Akcie – přehled vývoje akcii podle výběru

Michal doplňuje:

Myslím, že je velice praktické mít v telefonu multitouch. HTC ho využilo i pro hlavní obrazovku a tahem dvou prstů k sobě získáme náhled všech ploch. To je velice užitečné. Zrychluje to používání telefonu. Oproti předchozí verzi HTC Sense zde přibylo pár nových widgetů. S nadšením jsem uvítal widget Agendu. Hodně praktické pro zobrazení vašich úkolů a schůzek. Dokonce v tomto widgetu můžete skrolovat. Takže si můžete zobrazit vaše záležitosti i na další dny. S čím se chlubilo HTC, tak je jejich widget Friend Stream. Kde vlastně máte pohromadě statusy z facebooku a twitteru. Musím uznat, že se mi tento nápad mít vše dohromady líbí. Díky aplikaci friend Stream jsem přestal používat jiné programy pro sociální sítě. Dále v telefonu nalezneme programy pro kancelář. Pdf viewer je na celkem dobré úrovni. Dokonce je zde využit multitouch. Ovšem rychlost vykreslování by přece jen mohla být trochu lepší. Kdyby tento program vykresloval jako aplikace od Repli Go, tak nemám žádné námitky. QuickOffice je ovšem celkem tragédie. Nemá skoro žádné nastavení a spíš vám poslouží jako nouze, když si budete chtít prohlédnout nějaký dokument. Tady bych doporučil nainstalovat si jinou aplikaci pro psaní a čtení dokumentů. Co stále nedokážu pochopit, tak je absence integrace webového úložiště picasa do prohlížeče obrázku. Místo toho máte k dispozici náhled do fotek na facebooku a flickeru. Dokázal bych si v Legendu představit podobné album na obrázky jako má Nexus One. Celkově ze systému mám dobrý dojem. Prostředí je odladěné a svižné. Nezaznamenal jsem zatím jediný problém.

Zpravy

Tipy:

V případě že chcete propojit telefon s PC jinak než programem HTC synch (ADB a různé programy třetích stran), je třeba po připojení telefonu zaškrtnout možnost „HTC Synch“ a zároveň v nastavení (Menu/Nastavení/Aplikace/Vývoj) povolit možnost „Ladění USB“. Při testu jsem použil driver přímo s ADB „Android ADB Interface“

Závěr:

I přes drobné nedostatky, telefon určitě doporučím. Kdyby ještě cena klesla pod 10 tis, jistě by se stal trhákem ve své třídě, jelikož kombinuje několik klíčových vlastností. Kvalitní display, dostačující procesor, přijatelné rozměry, poslední verzi systému Android, elegantní vzhled a bytelnou konstrukci.

Michal doplňuje:

Pokud si telefon pořídíte za necelých 11 000, určitě dostanete celkem povedený telefon. Rozhodně oceňuji výbavu. Myslím si, že běžný uživatel v telefonu najde skoro vše, co potřebuje. Legend určitě dokáže zaujmout svým vzhledem a jeho konstrukce bych řekl, že je zatím nejlepší, co jsem viděl. Hlavní výhodou je tělo z hliníku. Proto při nějakém pádu se vám přístroj nerozpadne na kousky. Za chválu ještě stojí prostředí HTC Sense, které dělá Android ještě lepším. Novinkou, kterou se chlubí tento telefon je přisvětlovací dioda u fotoaparátu. Když jsem měl HTC G1, tak mi velice chyběla možnost fotit za tmy. Chcete mít stylový, odolný a navíc k tomu chytrý telefon? Tak neváhejte a HTC Legend si pořiďte.


Výhody

 • AMOLED display
 • celokovové tělo
 • hardwarové klávesy
 • nástavba Sense
 • Multitouch
 • rychlost systému
 • podpora Flashe přímo v prohlížeči
 • přisvětlovací dioda (doplnil Michal)
 • Softwarová výbava (doplnil Michal)

Nevýhody

 • výdrž baterii
 • horší příjem GSM signálu a Wi-Fi
 • horší kvalita zadního reproduktoru
 • Ostrá hrana kolem displeje (doplnil Michal)

Video:


Otázky a odpovědi:

většinu najdete v recenzi výše, ale některé otázky jsme zodpověděli individuálně

 1. Jaká je rychlost systému v porovnání s telefonem HTC Hero? – telefon je o dost svižnější, než jeho předchůdce a krom drobných zaškubnutí ve výjimečných situacích je telefon naprosto plynulý a nesetkal jsem se s žádným problémem. Podle mého názoru má hlavní vliv na rychlost telefonu, použitý procesor, Android 2.1 a optimalizace prostředí Sense
 2. Jak fotí HTC Legend? – vzhledem k tomu, že telefon obsahuje podsvětlovací diodu, má tato skutečnost i velký (pozitivní) vliv na kvalitu fotek, zejména v horších světelných podmínkách. Za dobrých světelných podmínek bych kvalitu pořízených fotografií hodnotil jako průměrné a pro běžného uživatele naprosto dostačující.
 3. Obsahuje HTC Legend slovenskou lokalizaci? – námi testovaný telefon, neobsahoval slovenskou lokalizaci jako takovou, ale při prvním nastavení je možno zvolit „Čeština (Slovensko)“. Nepodařilo se mi  zjistit  zda-li to má na lokalizaci nějaký vliv. I predikce v SMS nenabízela Slovenštinu :(.
 4. Adresář s kontakty a jeho možnosti? – v kontaktech je možnost zvolit dva druhy nalezení kontaktu. Rychlá volba – stačí na klasické telefonní klávesnici (číslo a pod ním 3 písmena) zadat kombinaci čísel, nebo písmen. Telefon bere v potaz obě možnosti a průběžně nabízí výsledky. V případě, že nenalezne žádnou volbu, zobrazí reálné číslo, které jsme zadali. V rychlé volbě vyhledává jak ve jménu, tak v příjmení.
  V seznamu lidé můžete hledat i lidi s háčky a čárkami, nebo jen v požadovaných skupinách. V seznamu hovoru, se zobrazuje Jméno a Příjmení, je možné krom jiného přepnout  do podrobnějšího seznamu, kde zjistíme čas, datum a délku hovoru, ale nezobrazuje se firma dokonce není v seznamu možné vyhledávat podle firmy, pouze podle jména.
 5. Jaká je použitelnost optického trackballu? – oproti klasické HTC kuličce, je třeba si chvíli zvykat, ale ve výsledku ji plnohodnotně nahradí. Nečistoty se v trackballu neusazují a přesnost je po zvyknutí si na tento způsob ovládání dobrá. Reaguje velmi rychle, někdy se však může stát, že nechtěně pohnete kurzorem, když přejedete prstem v těsné blízkosti senzoru.
 6. Jak dlouho telefon startuje? – startuje o něco rychleji než jiné předešlé modely, dobře je to vidět na přiloženém videu.
 7. Jak svítí přisvětlovací dioda? – intenzita je dostačující pro středně velkou místnost, na volném prostranství je to už horší.
 8. Pokud je např. zadáno místo schůzky v kalendáři, zda telefon nabídne přímo navigovat na toto místo. Popř. umí vytvořit itinerář cesty? – pokud máte v kalendáři zadanou i adresu, je možné se jednoduše přepnout na dané místo na mapě. Navigace je v systému taky obsažena a provázána s dalšími aplikacemi, ale díky licenčním podmínkám v ČR je navigace po spuštění zablokována a nelze navigovat. Snad se tato situace do budoucna zlepší. Dále je možné informace z kalendáře sdílet přes Bluetooth, Poštu, nebo SMS
 9. Dají se např. fotografie z Picasy zobrazit v seznamu fotografií v telefonu? Dají se pak např. přímo odeslat např. emailem? MMS? Sdílet? Atp.? – možnost provázat fotky z Picasy jak je to například u Nexus One jsem bohužel nenašel, ale jsou tady možnosti provázání s Facebookem, nebo Flickrem. Každá fotka v telefonu se dá jednoduše sdílet přes Bluetooth, Facebook, Flickr, Gmail, Peep, Picasa, Pošta, Zprávy.
 10. Jak moc jde nadefinovat budík telefonu? Dá se nastavit jiný čas buzení pro každý den? Je provázán s kalendářem telefonu? – ano dá se nastavit pro každý den jiné buzení, trvání připomenutí a hlasitost upozornění. Provázat s kalendářem nejde.
 11. Např. když se rozhodnu napsat textovou zprávu a rozhodnu se jí odeslat, nabídne mi telefon ve způsobech odeslání i např. protokoly gTalk, MSN, skype, icq, atd..? Nabídne např. Buzz, twitter atd? – ne tato možnost v psaní SMS není, každý z protokolu má svojí speciální aplikaci.
 12. Rozdíly mezi HTC Legend a HTC Hero. Jeho podpora do budoucna? – opravdu se nejedná pouze o marketingový tah, ale dostanete nový telefon, který je o dost rychlejší, s novější verzi Androida 2.1, kovovým tělem a podpora u Legendu, by měla být určitě delší, než u jeho předchůdce.
 13. Zajímala by mně kvalita příjmu wifi a signálu GSM/EDGE v porovnání s jinými zařízeními? – kvalita je zde o něco slabší, pravděpodobně způsobeno celokovovým tělem. Je ale možné, že zlepšení se můžeme dočkat při některém z dalších updatu RADIA
 14. Mna by zaujimalo ako funguje prostredie htc sense v pripade zapnutia viacerich aplikacii sucasne.. napr. hudba,gps a internet ci to telefon vyrazne nespomaluje ako to bolo na htc hero? – při zapnutí více aplikací najednou, nedochází k výraznému zpomalení systému.
 15. Jestli má legend krom kalendáře už nějaký „ukolovnik“, který v heru naprosto chybí. Nakonec jedna prkotina – htc hero i když má českou lokalizaci, tak má má QWERTY – klasický zaškrtávací úkolovník v základní výbavě chybí, je možné jej doplnit z Android Marketu. Legend obsahuje QWERTY SW klávesnici.
 16. Nikde nemôžem nájsť či má HTC Legend podporu TV OUT, respektíve či vôbec nejaký prístroj s Androidom túto funkciu má? – Legend nemá TV Out ani jiný grafický výstup na externí zařízení a v současné době neznám zařízení na Androidu, které by to obsahovalo.

Za zapůjčení telefonu HTC Legend děkujeme firmě Alfa Computer a.s, kde je možné přístroj zakoupit.

Autor: Mišák Petr       druhý pohled: Michal Mátl

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr Mišák poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)