TOPlist

Hra Super Mario Run od Nintenda zamíří i na Android

super_mario_run_ico

Oznámení hry Super Mario Run bylo překvapivým momentem včerejší tiskové konference Applu, na které byl představen iPhone 7. Jako první se novinky exkluzivně dočkají majitelé „jablečných telefonů.“ Předpokládá se, že hra bude dostupná v App Store „koncem roku,“ tedy nejpozději v prosinci. Super Mario Run bude vydán za zatím blíže neupřesněnou cenu bez nákupů v aplikacích.

Super Mario Game Coming To iOS – Shigeru Miyamoto On Stage At Apple Event

Super Mario Game Coming To iOS - Shigeru Miyamoto On Stage At Apple Event

V budoucnu by měla být hra dostupná také pro Android, bohužel zatím nebylo nijak upřesněno, kdy by se tak mělo stát. Tvůrce Maria Shigeru Miyamoto z Nintenda v odpovědi pro server Kotaku uvedl jen to, že hra by měla být vydána na Android „v určitém okamžiku v budoucnosti.“ Není ale známo, jak dlouho bude platit exkluzivita pro Apple, takže nezbývá než doufat, že „androiďáci“ nebudou muset čekat příliš dlouho.

Hra Super Mario Run od Nintenda zamíří i na Android Hra Super Mario Run od Nintenda zamíří i na Android

Super Mario Run si zahrajete jednou rukou

Super Mario Run není úplně typickou „Mariovkou.“ Spíše než k tradičním plošinovkám se dá přirovnat k Flappy Bird. Mario běží po obrazovce zleva doprava, úkolem hráče je pomocí skoků sbírat co nejvíce mincí a vyhýbat se překážkám. Skok směřuje na vyšší úroveň terénu, delší stisk pak přinese vyšší skok. Hra obsahuje mnoho etap a „režim bitvy“ s více hráči, v dalších úrovních pak narazíte na bloky, které mění způsob, jakým se Mario pohybuje herním prostředím. Jak by Super Mario Run měl vypadat v praxi, můžete vidět na následujícím herním videu.

SUPER MARIO RUN Gameplay

SUPER MARIO RUN Gameplay

Kyprý instalatér s barevným oblečením a energickým knírem se v minulosti stal nedílnou součástí mnoha dětství. Není proto divu, že hráči dlouhou dobu žadonili o uvolnění her s Mariem pro mobilní telefony. Vypadá to, že je Nintendo konečně vyslyšelo. Není to možná přesně to, co si lidé představovali, ale vypadá to zábavně. Co na hru říkáte vy? Podělte se o své názory a očekávání v diskuzi pod článkem!

Zdroje: engadget.com, kotaku.com, phandroid.com, droid-life.com, 9to5google.com, phonearena.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)