Menu

Hra Pokémon GO byl velký úspěch. Kolik peněz vydělala?

Hra Pokémon GO ovládla léto, jednalo se o velký hit, který na několik týdnů pohltil celý svět. Analytici nyní začínají sčítat, kolik v době největšího boomu hra vydělala. A jak se dá očekávat, číslo nebude vůbec malé.

Hra Pokémon GO vydělala miliardy

Výzkumníci mobilního trhu ze serveru App Annie tvrdí, že Pokémoni za první tři měsíce vydělali více než 600 milionů dolarů, to je v přepočtu zhruba 15 miliard korun. Pro srovnání, Candy Crush potřeboval k dosažení mety 600 milionů dolarů celkem 200 dnů, Clash of Clans dokonce 500 dní. Niantic Labs, kteří za Pokémon Go stojí nevydali žádnou oficiální informaci o tom, kolik peněz hra vydělala, takže číslo analytiků z App Annie je třeba brát s jistou rezervou.

Dále dodali, že hráči strávili ve třetím čtvrtletí roku 2016 ve hře celkem 45 procent času z celkových odehraných hodin dvaceti nejstahovanějších her. Zbylých 55 procent si tedy rozdělilo 19 jiných her.

Kompletni navod Pokemon Go-souboj copy

Za úspěchem Pokémon Go stojí prý to, že ke hraní dokázal přilákat lidi, kteří normálně nehrají hry. Argumentují tím, že při největší Pokémon GO mánii, razantně neklesala herní doba u jiných her. Nicméně dnes už je to minulostí a popularita Pokémonů klesá a klesá.

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free+

Pokračujete stále ve hraní Pokémon GO? Jaká je případně vaše úroveň?

Zdroj: androidauthority.com.

 

Komentáře

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

25.10.2016 20:31

Přestal jsem hrát už hodně dávno. Bylo to pro mě už moc repetitivní. Nicméně dodnes vídávám skupinky mladých běhat po městě s telefony a powerbankami.

Krusty

Krusty 0

z aplikace
25.10.2016 21:00

Škoda že to dostal na starosti Niantic, hráči ingressu by mohli vyprávět…..

Craftmanek

25.10.2016 22:03

Zkoušel jsem hrávat, taky hrál, ale pak mi to niantic típnul že to moje zařízení nepodporuje, přitom to byla ofiko app z GPlay a i systémové požadvavky phone splnoval. Tak nevím…

Wendafon

wendafon 0

z aplikace
26.10.2016 4:25

Od té doby co s root nespustíte hru tak nehraji protože nejsem spokojený s MIUI a kvůli hře nebudu mít systém který mi nevyhovuje.

Jirka2014

z aplikace
26.10.2016 5:35

No hlavně že to konečně opadlo .

Trent

trent 0

z aplikace
26.10.2016 8:03

Je zajímavé, jak se dnes bere úspěch. Vytvořit pomíjivou věc s životností pár měsíců, po které za pár let neštěkne ani pes(a to tak, že ji nebude nikdo ani znát). Hlavně že to podojilo pár lidí.
Ale dnes je asi normální, že se “5 minut slávy” bere jako úspěch. Hlavně že to něco káplo.

XCrow

XCrow 1

z aplikace
26.10.2016 9:24

Niantic Lab bych rekl ze ni nejaka rychlokvaska co chrli jeden jednoduchej hit titul za druhym jen aby podojili nestastniky a nazdar. On se da na tohle pouzit podobnej primer jako v muzice. Nekdo si proste napise par kolovratkovych hitu aby mu to vydelano na to zabejvat se tvorenim toho co ho bavi a stejne tak je to s PoGo a Ingress:)

RSS (komentáře k článku)