TOPlist

Hra Pokemon Go: První pohled na hru, tentokrát oficiálně

pokemon go nahledovy 2

Na začátku tohoto týdne jsme měli možnost zhlédnout krátké video z prezentace, na které představitelé společnosti Niantic Labs předváděli současný stav své hry s rozšířenou realitou – Pokemon Go. Do oficiálního vydání má hra ještě daleko, ale Niantic Labs dnes vydal první oficiální náhled na tuto velmi očekávanou mobilní hru.

Pro ty, kteří ještě nejsou v obraze – Pokemon Go je v současnosti vyvíjená hra v rozšířené realitě, která vzniká ve spolupráci studia Niantic Labs, značky Pokémon a společnosti Nintendo. Samotná hra spočívá v chytání Pokémonů, kterými je v rozšířené realitě doslova zaplavené každé místo na zemi. Budete si tak moci chytit svého oblíbeného Pokémona například ve volné přírodě. Není žádným tajemstvím, že se Niantic snaží vytáhnout hráče od stolů a přimět je objevovat například i dosud neprozkoumané zákoutí svých okolí, stejně jako tomu bylo u prvního díla tohoto studia, hry Ingress.

Pokemon Go - první pohled na hru

Zajímavé je, že vývojáři kladou velký důraz na vnitřní herní mechaniky. Díky tomu již nyní hra vypadá uživatelsky velmi přívětivě. Hra samozřejmě podporuje cestování a nejen místní turistiku, protože některé Pokémony bude možné odchytit jen na některých geografických místech. Například vodní Pokémony naleznete jen u jezer, moří nebo oceánů (o našich českých rybnících a vodních nádržích nic nevíme, ale je pravděpodobné, že i tam je bude možné nalézt).

Abyste mohli nějakého Pokémona chytit, budete potřebovat i vybavení, jako třeba Pokébally. Ty bude možné získat na fyzických místech zvaných PokeStops. Těmi budou zajímavá a významná místa, jako například různé instalace umění (sochy, kulturní památky – pravděpodobně použité ze hry Ingress). Takže Pokemon Go rozhodně nebude hrou, kterou byste mohli hrát z pohodlí gauče.

Pokemon Go

Samozřejmě, nebyli by to Pokémoni bez trenérských zápasů. Ty samozřejmě bude také možné provádět. Podle jejich výsledku pak budou hráči (trenéři) soupeřit o kontrolovaná území, tedy opět v podobném smyslu, jaký jsme již viděli v Ingressu. I přesto ale půjde o zcela novou mechaniku, protože tentokrát bude každý hráč hrát sám za sebe. Každý z hráčů si bude zvyšovat své dovednosti a zlepšovat svou práci s Pokémony. I jim samotným se bude zvedat úroveň, která bude potřebná k jejich případnému vývoji.

Datum vydání beta verze, které Niantic oznámil, je poněkud nepřesné. Studio totiž uvedlo, že vyjde v roce 2016, a že se bude testovat pouze v Japonsku. Bez ohledu na to má hra Pokemon Go jen dva možné závěry. Buďto se hra stane největší mobilní zkušeností na poli her s rozšířenou realitou, nebo naopak největším zklamáním všech dob. V tuto chvíli se totiž nedá určit, jak bude hra opravdu úspěšná. Také bude záležet na tom, jak budou zpracovány In-app nákupy, o kterých již víme, že ve hře budou.

Ale než se dostaneme k prvnímu vyzkoušení, prozraďte nám, co si o Pokemon Go myslíte vy.

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)