Hra Ingress již není beta – rozšířená realita nyní pro všechny na Google Play

Portal

Společnost Google nestojí pouze za službami, které využíváme k práci či nám pomáhají s vyhledáváním, cestováním atp., ale rovněž za zábavnou hrou s názvem Ingress. Tento projekt vznikl jako beta verze, která byla určená pouze pro omezený počet hráčů – ti se museli do hry zapojit přes pozvánku od jiného hráče. To ovšem nyní končí – Ingress je již volně ke stažení na Google Play.

ingress-PS-1024x500

A o co jde? Koncept hry využívá rozšířenou realitu a donutí vás tedy využívat své okolí. Po celém světě se začala objevovat tajemná hmota (XM), která se usídlila především okolo různých soch, monumentů, muzeí a podobných architektonicky zajímavých veřejných míst. Na těchto místech se začaly tvořit tzv. portály, se kterými hráči manipulují. Cílem hry je obsadit portály a vytvářet z nich pole. Na výběr máte ze dvou frakcí (stran), za které budete hrát.

Ingress – It’s time to Move.

Ingress - It's time to Move.

Odstranění omezení přes pozvánky znamená masovější rozšíření a tedy nárůst celkové komunity.

Ingress Prime
Ingress Prime

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)