Honor X10 5G oficiálně: půjde o nejlepší telefon své třídy?

honor x10 5g

Společnost Honor dnes oficiálně představila smartphone X10 5G. Ten je poháněn čipsetem Kirin 820, výsuvnou selfie kamerkou a dalšími zajímavými funkcemi. Dle prvních ohlasů se jedná o zajímavou volbu ve vyšší střední třídě. Co tedy telefon nabídne a kolik za něj zaplatíme?

Honor X10 5G oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,63″ IPS displej s Full HD + rozlišením a 90 Hz frekvencí. Sympatické je, že jej nenarušuje žádný výřez. Selfie kamerka je totiž vysouvací a má rozlišení 16 megapixelů. Pod kapotou se pak nachází již zmiňovaný čipset Kirin 820, který můžete spárovat s několika RAM a paměťovými variantami – 6 GB / 64 GB, 6 GB / 128 GB a 8 GB / 128 GB. Nechybí však ani slot pro microSD, který podporuje až 256 GB karty.

Honor X10 Unboxing and Review

Honor X10 Unboxing and Review

Pokud se podíváme na zadní stranu, nalezneme zde trojitý fotoaparát s tím, že ten hlavní disponuje rozlišením 40 megapixelů, ultraširokúhlý má pak 8 megapixelů a makro senzor 2 megapixely. Hlavní snímač je navíc osazen RYYB senzorem pro lepší citlivost na světlo a pomáhá také při zhoršených světelných podmínkách. Dále nechybí funkce jako AIS Super Night Mode, 3D Portrait Lightning Effect či až 960 fps zpomalené video. Telefon pohání Android 10, avšak bez Google služeb.

Čtečku otisků prstů pak nalezneme na boční straně v power tlačítku. O výdrž Honor X10 5G se postará 4 300 mAh baterie s podporou 22,5 W rychlého dobíjení. Co se týče barevných variant, budeme si moci vybrat mezi Sapphire Blue, Midnight Black, Titanium Silver a Fiery Orange. Za základní model s 6 GB RAM a 64 GB úložištěm pak zaplatíme 1 899 CNY, což je asi 6 600 korun bez daně. Dostupnost na globálním trhu bude ještě upřesněna a budeme vás o ni samozřejmě informovat.

Bude Honor X10 5G králem střední třídy?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)