Honor Vision je nová chytrá TV. Běží na systému Harmony OS

honor vision tv

O chytré televizi od Honoru už se mluvilo delší dobu. Představení jsme se nakonec dočkali během víkendu na vývojářské konferenci mateřské společnosti Huawei. Důvod je poměrně jasný – Honor Vision TV je prvním oficiálně představeným zařízením s novým systémem Harmony OS. Pojďme se na ni blíže podívat.

Harmony OS poprvé na scéně. Nejprve jako systém pro TV

Chytrá televize Honor Vision je k dispozici kromě základní verze, i v dražší Pro verzi. Obě mají IPS panel se 4K rozlišením, velikosti 55 palců a maximální svítivostí 400 nitů. Potěší hodně malý kovový rámeček kolem, který v nejmenším bodě má 6,9 milimetrů.

Zajímavější to je „uvnitř“ televize. O výkon Honor Vision se stará čipset Honghu 818, nechybí podpora 5 GHz Wi-Fi sítí a plno pokročilých obrazových technologií. U Pro verze si na horní straně televize můžete všimnout „chytré“ kamery. Určena je podle Honoru k videohovorům, nicméně nechybí ani možnosti rozpoznání obličeje, sledování držení těla. To se následně můžou využít například vývojáři aplikací či her.

I proto v televizi není žádný uzavřený systém, ale Harmony OS, tedy systém společnosti Huawei. V první řadě televize může sloužit jako centrum pro chytrou domácnost, nechybí totiž integrace HiLink. Dále se dostalo i na jednoduché propojení s telefonem či tabletem. Po propojení můžete do televize posílat bezdrátově soubory, ovládat ji a streamovat obsah z telefonu do TV, podobně jako to známe u Chromecastu. O rychlé a jednoduché propojení se stará NFC, jednoduše přiložíte telefon k ovladači a jste připojeni. Níže na videu můžete vidět rozhraní systému.

So I Tested The Honor Vision With Huawei’s Harmony OS

So I Tested The Honor Vision With Huawei’s Harmony OS

Televize se do prodeje dostávají již tento týden. Nicméně prozatím pouze v Číně. Dostupnost ve zbytku světa, není v tuto chvíli známá. Cena základní verze začíná na částce 3 799 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 15 100 Kč. Honor Vision Pro stojí 4 799 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 19 tisíc Kč. U Pro verze si zákazník připlácí za kameru, dva 10W reproduktory navíc a vyšší vnitřní paměť (32 GB namísto 16 GB u základní verze).

Jak se vám líbí nová chytrá TV Honor Vision?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)