TOPlist

Exkluzivně: Známe českou cenu fotomobilu Honor Magic6 Pro!

Honor Magic6 Pro
  • Honor Magic6 Pro se už brzy globálně představí na veletrhu v Barceloně
  • Ještě před samotnou premiérou se nám podařilo zjistit českou cenu
  • Ve srovnání s předchůdcem očekávejte mírné zdražení

V návaznosti na dnešní článek o úniku evropských cen vyhlíženého vlajkového fotomobilu Honor Magic6 Pro vám jako první přinášíme detaily o tom, kolik bude stát přímo u nás v České republice. Konkrétní částku nechtěně prozradil jeden z největších tuzemských prodejců elektroniky a můžeme na základě ní říct, že ve srovnání s předchůdcem dojde k mírnému zdražení.

Loňský Honor Magic5 Pro byl na tuzemský trh uveden koncem dubna, a to s cenou 29 990 Kč. Jeho nástupce, pyšnící se velmi podobným designem a příjemně vylepšenou výbavou, bude na pultech českých obchodů nabízen za 30 990 Kč. S nejvyšší pravděpodobností půjde o verzi 12/512GB, byť to nejsme schopni přesně potvrdit (v tomto případě však vycházíme z poznatků uznávaného insidera vystupujícího pod jménem billbil-kun).

alza honor magic6 pro

Předním lákadlem letošního krále Honor portfolia bude nový teleobjektiv, který pracuje se zcela nadprůměrným rozlišením 180 Mpx. Výrazný kamerový ostrůvek ale nabízí prostor také hlavnímu 50Mpx snímači OVH9000 s optickou stabilizací a variabilní clonou či 50Mpx ultra širokoúhlý senzor. Pod kapotou telefonu tiká moderní procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, jemuž dodává energii 5 600mAh baterie s podporou 80W dobíjení kabelem a 67 W bezdrátově.

Honor Magic6 Pro

Já osobně pak optimisticky pohlížím také na displej, který úhlopříčně měří 6,8 palce a spoléhá na AMOLED technologii s podporou LTPO, díky čemuž  se může obnovovací frekvence pohybovat v rozsahu od 1 do 120 Hz. Výrobce pak ve svých vlastních materiálech zmiňuje až 5 000nitový maximální jas, což je další nadprůměrná hodnota do sbírky. Rozlišení činí 2800×1264 bodů.

Honor Magic6 Pro zažije svou globální premiéru v rámci veletrhu MWC 2024, který proběhne koncem února v Barceloně.

Honor Magic6 Pro

Umí si Honor Magic6 Pro obhájit svou cenu?

Zdroj: Vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)