TOPlist

Neskutečné! Experti ovládali auto očima díky chytrému telefonu a AI

Honor Magic6 Pro ovládání očima auto
  • Schopnosti vlajkových smartphonů rozhodně nekončí u kvalitních fotek a super výkonu
  • Při troše šikovnosti lze některé z nich využít například k ovládání automobilu očima
  • Přesně tohle se povedlo britským nadšencům a expertům

Schopnosti dnešních technologických produktů se neustále posouvají kupředu. Stejně tak jako u hodinek, které už dávno nepoužíváme jen ke sledování času, se spektrum různých možností využití rapidně rozšířilo i v případě chytrých telefonů. Experti z Velké Británie nyní předvedli, že rozhodně nemusí sloužit jen k volání, fotografování, hraní her nebo psaní statusů na sociální sítě. Při troše šikovnosti se pomocí nich dají i ovládat automobily, a to docela šíleným způsobem.

V krátkém videu parta nadšenců do vozidel a inovací demonstrovala, jak se dá auto ovládat bez rukou. Mohlo by vás napadnout, že zadávali hlasové příkazy, avšak byli byste na omylu. Speciálně upravený vůz bylo možné nastartovat (případně zhasnout) a přimět k jízdě vpřed či vzad pouhými pohyby očí.

HONOR Magic6 Pro: forward-thinking innovation | Autocar | Promoted

HONOR Magic6 Pro: forward-thinking innovation | Autocar | Promoted

Inženýři v čele s Jamesem Brightonem použili chytrý telefon Honor Magic6 Pro, který je zatím dostupný pouze na čínském trhu, ale již brzy bude vydán také u nás v Česku. Jde o moderní vlajkovou loď napěchovanou úžasným hardwarem a ještě působivějšími funkcemi – když pomineme přítomnost 180Mpx teleobjektivu, smartphone nabízí jedinečnou vychytávku pro sledování očí, spoléhající na umělou inteligenci.

Za běžných okolností ji lze využít například k interakci s oznámeními, avšak máte-li dostatečně kreativního ducha a vynikající technické znalosti, zcela evidentně přijde vhod i v zajímavějších a méně obvyklých situacích. V tomhle konkrétním případě po udržení očního kontaktu s tlačítkem na displeji telefonu (po dobu 2–3 sekund) vykonal automobil vyžadovanou akci.

Přestože je koncept rozhodně zajímavý, než se ovládání očima dostane do klasických automobilů, ještě to nějaký ten pátek rozhodně potrvá. V současném provedení byly navíc možnosti dost omezené – vůz, který nastartuje, ale následně jezdí jen dopředu a dozadu, jelikož se s ním nedá bezkontaktně zatáčet, asi příliš velké praktické využití nenajde.

Je tohle budoucnost automobilového průmyslu?

Zdroje: YouTube, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)