Nový Honor 30 Pro+ je aktuálně druhý nejlepší fototelefon světa

Honor 30 Pro+ DxOMark

Před pár hodinami představený telefon Honor 30 Pro+ má velmi dobrou výbavu pro pořizování fotografií a natáčení videí. Chlubila se tím firma při samotném uvádění mobilu na trh a potvrzuje to i aktuální výsledek testu na populárním portálu DxOMark. Ten u telefonů a dalších zařízeních porovnává primárně schopnost kvalitně pořizovat fotky a natáčet videa. Žebříčku na tomto webu vévodí momentálně mobil Huawei P40 Pro, který se tam objevil minulý týden. Nový Honor 30 Pro+ top pořadí v DxOMark žebříčku také posunul, ale úplně první místo to není. Se ziskem 125 bodů těsně porazil Oppo Find X2 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro a usadil se na druhé příčce.

Honor 30 Pro+ DxOMark vysledek 1

Nový Honor je vlastně zajímavý úkaz, který vyvrací papírové předpoklady. Ze všech vyjmenovaných telefonů má nejmenší součet megapixelů v zadních fotoaparátech. A přesto byl schopný konkurenty od Oppo i Xiaomi porazit. V natáčení videí získal shodně 104 bodů, ale u fotografování to bylo 136. Což je o dva více než u zmíněného dua telefonů. Výsledek mobilu Honor 30 Pro+ v DxOMark testu dokazuje, že megapixely nejsou vždy úplně hlavní ukazatel.

Honor 30 Pro+ DxOMark vysledek 2

Pro úplnost uvádíme, že kombinace fotoaparátů v novém nejsilnějším Honoru je 50 Mpx + 16 Mpx ultraširoký + 8 Mpx periscope a 2 Mpx hloubkový. “Přináší velmi dobré až vynikající výsledky ve všech kategoriích, ale v několika – například Zoom a Bokeh – mírně zaostává za P40 Pro. Pro většinu uživatelů budou tyto rozdíly zanedbatelné,” zní část hodnocení na webu.

Co říkáte na umístění nového Honoru?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)