Menu

Honda přinese Android a Tegru do svých automobilů

Není to poprvé, co si Android najde cestu také do automobilů – i samotný Google již připravuje svůj koncept Android Auto, který přenese Android z vašeho telefonu do auta. Honda chystá také své řešení s názvem Honda Connect, které vměstná Android přímo do útrob automobilu. K tomu dopomůže i spolupráce se společností Nvidia, která má se zařízeními s Androidem velké zkušenosti. Dotykový panel automobilu tak bude pohánět čip Nvidia Tegra. Systém Honda Connect přijde na trh s automobily Civic, Civic Tourer a CR-V začátkem příštího roku, bohužel bude v automobilu trochu postarší Android 4.0.4. Otázkou samozřejmě zůstává, zda to má nás jako uživatele trápit.

tegra-honda-connect

A co tento systém vlastně uživateli přináší? V první řadě navigaci, kterou spousta řidičů ocení. Nebude chybět ani možnost přehrávat multimediální obsah či zobrazení zadní kamery automobilu pro přehled, co se děje za vámi (nebo pomoc při couvání). Díky dotykovému panelu by mělo být ovládání velmi snadné, Android si navíc bude možné přizpůsobit k obrazu svému (pozadí, vlastní aplikace atp.). Honda nabídne rovněž sadu svých aplikací. Jsme zvědaví, jak se tento systém osvědčí v praxi.

zdroj: androidheadlines.com

 

Komentáře

Snipa

Snipa

z aplikace
2.10.2014 18:32

Tablet a android už měl být v autech dávno, sám jsem si už před dvěma lety udělal úpravu v palubovce pro nexus 7. Je až zarážející jaké příšerné navigace montují dnes si aut za pul miliónu

Peter

Peter

z aplikace
2.10.2014 20:05

Snipa a vyuzivas nejakú špeciálnu aplikáciu ktorá sa chová ako autorádio alebo len prepinas medzi aplikáciami?
Pýtam sa preto lebo mi odišlo autorádio a v servise ma rozosmiala cena 1300€ za nové rádio… Som im povedal ze si tam radšej dám na miesto toho akvarko zo zlatou rybickou :)

Martin P.

Martin P.

3.10.2014 9:08

Samozřejmě, že Snipe má velký ramena, protože Nexus 7 nemá ten základ a to radio a ovládání přes volant dost těžko zprovoznil. To že by tablet zobrazoval informace z vozu je už úplně scifi. Ani BT dongle na řídící jednotu to vyřešit nemusí .

Základní informační systém státu je rozhlas a televize. Proto má v autech radio význam a integrované radia a navigace v autech mají výhodu právě v té integraci. Že není třeba kombinovat x věcí který nikdy nebudou ono.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

z aplikace
4.10.2014 10:35

Je s podivem, že už to neudělala některá z automobilek dříve.

Dany

Dany

6.10.2014 21:26

Hondě dávám 100 bodu , navíc s jejich vlastní kvalitou to i muže fungovat. Elektroniku mají jednu z nejspolehlivějších. Kdyby to uváděl fiat, fjord či hnůjdee tak bych tomu ani moc nevěřil. Hondu chválím a věřím, že to bude zdařilý krok kupředu. Za rok to ale vyhodnotime.

RSS (komentáře k článku)