Honda přinese Android a Tegru do svých automobilů

tegra-honda-connect

Není to poprvé, co si Android najde cestu také do automobilů – i samotný Google již připravuje svůj koncept Android Auto, který přenese Android z vašeho telefonu do auta. Honda chystá také své řešení s názvem Honda Connect, které vměstná Android přímo do útrob automobilu. K tomu dopomůže i spolupráce se společností Nvidia, která má se zařízeními s Androidem velké zkušenosti. Dotykový panel automobilu tak bude pohánět čip Nvidia Tegra. Systém Honda Connect přijde na trh s automobily Civic, Civic Tourer a CR-V začátkem příštího roku, bohužel bude v automobilu trochu postarší Android 4.0.4. Otázkou samozřejmě zůstává, zda to má nás jako uživatele trápit.

tegra-honda-connect

A co tento systém vlastně uživateli přináší? V první řadě navigaci, kterou spousta řidičů ocení. Nebude chybět ani možnost přehrávat multimediální obsah či zobrazení zadní kamery automobilu pro přehled, co se děje za vámi (nebo pomoc při couvání). Díky dotykovému panelu by mělo být ovládání velmi snadné, Android si navíc bude možné přizpůsobit k obrazu svému (pozadí, vlastní aplikace atp.). Honda nabídne rovněž sadu svých aplikací. Jsme zvědaví, jak se tento systém osvědčí v praxi.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)