K hodnocení aplikací v Obchodě Play už nebude nutný účet na Google+

hodnoceni_aplikaci_v_obchode_play_ico

Podle zahraničních zdrojů už nebude k hodnocení aplikací v Obchodě Play nutné mít účet na sociální síti Google+. Tato zpráva navazuje na dřívější informaci, podle které vyhledávací gigant postupně odstraňuje z oficiálního repozitáře tlačítko “+1.” Lze předpokládat, že mezi těmito dvěma zprávami existuje přímá souvislost.

Tlačítko +1 je odstraňováno postupně Tlačítko +1 je odstraňováno postupně

Jedná se o změnu, kterou většina lidí patrně ocení. Ačkoli mnoho uživatelů Androidu účet Google+ má, stále existuje velmi významná část (možná i většina), která se této sociální síti vyhýbá. Redaktor serveru Android Police Richard Gao na toto téma napsal: “Podle mých zkušeností Google+ opravdu používají jen zaměstnanci společnosti Google, děti a osoby se specializovanými zájmy.”

Hodnocení aplikací v Obchodě Play i bez Google+?

Informace pochází od několika čtenářů portálu Android Police, kteří v Obchodě Play úspěšně zkoušeli psát recenze aplikací. Měli přitom pouze s účet Google, který nebyl navázaný na Google+. Podobně, jako v případě tlačítka “+1,” však i k odstraňování nutnosti vlastnit účet Google+ kvůli hodnocení aplikací v Obchodě Play dochází postupně a zatím se netýká všech.

K psaní recenzí a hodnocení aplikací v Obchodě Play je nutný účet Google+ K psaní recenzí a hodnocení aplikací v Obchodě Play je nutný účet Google+

Postupná rezignace na Google+?

Vypadá to, že po úvodní vlně nadšení vyhledávací gigant od svého pokusu o vybudování a propojování sociální sítě pomalu upouští. Začalo to loni v červenci, kdy zrušil podmínku vlastnit účet Google+ pro psaní komentářů na YouTube. Došlo také k přejmenování “přihlašování pomocí služby Google+” ma “přihlašování pomocí účtu Google.”

Dalším krokem byla amputace služby Fotky Google od Google+. V únoru pak ve Hrách Obchodu Play přidal tzv. “Gamer ID” a odstranil požadavek na Google+. Dalším viditelným krokem pak je postupné odstraňování tlačítka “+1” z Obchodu Play. Předtím však sociální síť doslova protlačoval za každou cenu, čímž vyvolával negativní ohlasy z řad lidí, kteří prostě Google+ používat nechtěli.

Co myslíte, že bude následovat? Je to začátek konce sociální sítě Googlu? Podělte se o své tipy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek