Kolik dat denně (s)potřebujete? (víkendová hlasovačka a diskuze)

data_ico

Měsíční limity na objem přenesených dat skrze sítě mobilních operátorů (FUP) již několik let sužují české zákazníky. Kolik megabajtů či gigabajtů by měl operátor nabídnout, aby jeho uživatelé byli spokojeni? Touto otázkou se bude zabývat třetí víkendová hlasovačka a diskuze.

Nebudeme se tentokrát zaměřovat na přání (tedy otázku “Kolik dat by vám měl operátor nabídnout, abyste byli spokojeni?”), ale podíváme se na to, kolik dat potřebují ke svému životu naši čtenáři. Výsledky samozřejmě nelze považovat za směrodatné pro celou populaci – přeci jen lze předpokládat, že většina čtenářů SvětAndroida.cz patří k těm pokročilejším a využívá smartphone aktivněji než běžný uživatel.

Víkendová hlasovačka

Jaký objem dat denně spotřebujete? Tuto informaci najdete v systémovém nastavení v sekci Přenesená data. Počítejte pouze data, přenesená skrze mobilní síť, tedy nikoli přes Wi-Fi! Celkovou spotřebu vydělte počtem dnů, které jsou ve statistice započteny, případně můžete zprůměrovat i data z minulých měsíců.

Hlasovačka: jak krotíte svá mobilní data? Hlasovačka: jak krotíte svá mobilní data?

V diskuzi pod článkem se můžete podělit o další podrobnosti – například jaký je váš datový limit, kolik korun za něj platíte a jak jste s poměrem cena/objem spokojeni.

Hlasovačka z minulého týdne

Na závěr se opět stručně vrátíme k hlasovačce z minulého týdne, kdy jsme se ptali, zda byste chtěli mobil s hardwarovou klávesnicí. Hlasovačka nakonec přinesla poměrně překvapivé zjištění: ačkoli na českém trhu prakticky neexistují smartphony s fyzickou klávesnicí, celých 42 % čtenářů uvedlo, že by takový telefon “určitě chtěli.” Dalších 19 % se přiklonilo k variantě “spíše ano”, což by znamenalo, že poptávka výrazně převyšuje nabídku.

Relativně málo čtenářů – přesně 22 % – by telefon s hardwarovou klávesnicí nechtělo, dalších 14 % odpovědělo “spíše ne.” Jen tři procenta respondentů na otázku odpovědět neuměla, nebo se nedokázala rozhodnout.

Možná by se tedy výrobci mohli zamyslet nad dosavadním konceptem – je totiž pravděpodobné, že telefon s hardwarovou klávesnicí by mohl mít velmi značný ohlas mezi zákaznickou obcí.

Naši čtenáři chtějí Androida s hardwarovou klávesnicí Naši čtenáři chtějí Androida s hardwarovou klávesnicí

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)