TOPlist

Čtyři tipy na hi-tech gadgety, které ovládnete ze svého smartphonu

hi-tech

Chytré telefony používáme každý den. Zjednodušují nám jak pracovní, tak osobní život. Umožňují zachytit momentku díky vestavěnému fotoaparátu, stejně jako zjistit dopravní spoj díky připojení k internetu. Dnes si ale budeme hrát. Na světě je spousta cool hraček, které můžete připojit ke svému smartphonu a rázem z něj udělat ovladač. Máme pro vás čtyři tipy, přičemž některé budou k vidění a vyzkoušení i na podzimní Android RoadShow. I když vás ještě ani omylem nechceme strašit Vánocemi, třeba se vám naše nápady budou hodit.

hi-tech

Sphero všeho druhu

Robotické koule Sphero se na poli hi-tech hraček staly hitem a není se co divit. Malé koule dokáží na hladkém povrchu vyvinout úctyhodnou rychlost a díky řadě aplikací je o zábavu dobře postaráno. Čím více robotických koulí máte, tím větší zábava vás čeká. Díky speciální aplikaci s nimi můžete hrát „na babu“, závodit na dokoupitelných dráhách a podobně. Nemusíte se bát, že by se Spheru něco stalo, jejich odolnost je toho zárukou.

sphero-2-1 hi-tech

Na začátku roku 2014 představilo Sphero místo koule robotický válec s názvem Ollie. Nová generace představuje nové obzory. Především by se měla zvýšit rychlost a díky válcovitému tvaru též možnosti při provádění triků a skoků. Ani zde nebudou chybět multiplayerové hry. I když byl Ollie představen už na lednovém veletrhu CES, první dodávky budou vyexpedovány až v tomto týdnu.

sphero ollie hi-tech

Příhodné načasování znamená, že na podzimní Android Roadshow nebude Sphero Ollie ani Sphero 2.0 chybět.

Robotické koule a nyní už i válec nepatří k nejlevnějším hračkám. Na internetu jejich cena startuje těsně pod hranicí 3 000 Kč. Pro více info navštivte stránky výrobce.

iH2GO – vodíkové autíčko přímo z budoucnosti

O společnosti Horizon Fuel Cell Technologies v budoucnu ještě pravděpodobně uslyšíme. Tato firma se zabývá praktickým využitím vodíkového pohonu. Abychom jí věřili, že tato látka má potenciál, postavili v „Horizonu“ vodíkové autíčko iH2GO. Proč nás zajímá? Dá se totiž ovládat chytrým telefonem.

iH2GO_system2 hi-tech

Kromě autíčka dostanete i čerpací stanici a solární nabíječku, pomocí které si vodík sami vyrobíte. Je to ekologické, „technologické“ a navíc už nebudete muset kupovat baterky. V katalogu Heureky jej nenajdete, ale po troše „googlení“ ano. Cena se pohybuje kolem 3 500 Kč. Objednávat jde i z oficiálních webovek.

 

i-H2GO smartphone enabled Hydrogen Fuel Cell RC car

i-H2GO smartphone enabled Hydrogen Fuel Cell RC car

registrace roadshow

Parrot Sumo – skákající potvora s kamerou

Výrobce Parrot je pravděpodobně všem dobře známý díky svému létajícímu AR Dronu. Na začátku roku představil Sumo, které nelétá, zato jezdí parádně po zemi. Vlastně i trochu létá, protože umí skákat až 80 centimetrů do výšky.

parrot_sumo hi-tech

Dvě velká kola jsou zárukou dobré rychlosti a schopnosti překonávat terénní nerovnosti. Model je rovněž vybaven kamerou. S telefonem komunikuje skrze 5GHz Wi-Fi. Zpracování je, jako vždy, u Parrota na výborné úrovni. Jenom ta cena by nemusela být tak vysoká. Startuje na 3 700 Kč. Více info na oficiální stránkách.

I Parrot Sumo bude součástí podzimní Android Roadshow. Najdete ho ve stánku Game Hall.

Parrot MiniDrone Jumping Sumo official video

Parrot MiniDrone Jumping Sumo official video

 

Dice+ – i hrací kostka může být chytrá

Nejen oblíbená hra Activity už má svou elektronickou podobu. S chytrou kostkou Dice+ vás čekají klasiky jako je třeba Člověče nezlob se! Dice+ stačí připojit k chytrému telefonu (lépe tabletu) a zábava může začít. Deskové hry ve střihu 21. století. Her je dostatek a do Google Play přibývají další. Díky zabudovanému gyroskopu si můžete zahrát i letecký simulátor. To na herní kostku není špatné, co říkáte? Kostku jsme i recenzovali. Heureka nám graf nevygenerovala, přesto Dice+ do tisícovky seženete.

Dice+ hi-tech

Podzimní Android RoadShow plná hi-tech gadgetů zakotví v Brně a v Praze. Registrujte se zde.

registrace roadshow

Které Android gadgety zaujaly vás?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)