Menu

Walabot: vytvořte ze svého telefonu detektor

Když jste doma někdy něco kutili a potřebovali jste vyvrtat pár děr do zdi, nepomysleli jste si někdy, že ve zdi před vaším vrtákem mohou být například elektrické kabely? Walabot DYI je gadget, který připojíte k telefonu, a ukáže vám, co se ve zdi skrývá.

Walabot DYI je detektor, který vám prozradí, co se skrývá ve zdi

Kabely s elektrikou jsou samozřejmě asi tou nejhorší variantou. Ve zdi, do které se chystáte vrtat, se mohou skrývat i další věci. Představte si například, že provrtáte trubku vedoucí do topení a do vašeho obýváku začne stříkat voda.

Stát se může opravdu cokoliv. Walabot DYI je gadget, který tento problém vyřeší. Do telefonu nainstalujete Google Play Walabot DYI aplikaci, senzor připojíte k telefonu, který slouží jako zobrazovač. Na obrazovce telefonu následně vidíte vše, co se ve zdi ukrývá za cizí předměty.

Výrobce slibuje, že gadget je schopen vidět až 10 cm do hloubky zdi. Zařízení je schopno rozpoznat nejenom kovové části, ale i plastové a dokonce, jak můžete vidět na videu, živé tvory. Gadget si můžete zakoupit přímo na stránkách výrobce nebo Amazonu v přepočtu za 2 600 Kč plus doprava.

Potřebovali jste někdy podobné zařízení?

 

Komentáře

Zbynek_trnka

Wulfher 6

24.8.2017 20:13

No podle uživatelských recenzí na Amazonu se tomuto gadgetu raději vyhněte nebo počkejte na verzi 2.0, která snad bude fungovat.

Michal

25.8.2017 8:54

Za tie peniaze si kúpte detektor BOSCH… bude fungovať (overené) a z bazaru výjde ešte o dosť lacnejšie…

Drewo

25.8.2017 14:28

Pokial mate snimac priamo v telefone, staci pouzit apku https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.metal Metal detector z google play.

Uz som ju par krat pouzil prave pri spominanej cinnosti, ako sa pise v clanku, a spokojnost.
Bohuzial detekuje iba kovove veci.

LukABS

28.8.2017 16:42

Drewo: Docela jsi mě pobavil. Ne že by ta aplikace nefungovala, ale praktické využití se blíží nule. Jde o to, že tahle aplikace i ostatní podobné fungují na principu magnetismu. Jelikož elektrické vedení ve zdi magnetické není, nebo je izolované, tak ho s touto aplikací jednoduše detekovat nelze. Proto jediné možné využití, které v této aplikaci spatřuji je sednout si doma ke stolu, zkoušet k telefonu přikládat kovové předměty a sledovat ten zázrak, kdy ti telefon skutečně zobrazí zvýšenou hodnotu magnetismu. Je to spíš taková hra, než užitečný nástroj.

Jinak k tématu: Detektor jako příslušenství k mobilnímu telefonu je určitě dobrý nápad, nicméně přesnost by byla přinejmenším diskutabilní. A to už proto, že profesionální detektory jsou podstatně dražší.

Při běžných kosmetických úpravách bytu se budu řídit pravidlem, že pokud to nedělal dobytek, tak veškerá kabeláž vede vodorovně, nebo svisle. Při větším zásahu se vyplatí si zeď nechat zmapovat profesionálně.

RSS (komentáře k článku)