Philips Lumify: Přenosný ultrazvuk, který připojíte k telefonu nebo tabletu

philips lumify ultrazvuk

Společnost Philips se věnuje i zdravotním přístrojům. Některé se dokonce dají propojit s telefonem nebo tabletem. Skvělým příkladem je Philips Lumify. Tento přenosný ultrazvuk funguje pomocí Android aplikace.

Philips Lumify je profesionální zdravotní přístroj

Při koupi obdrží zákazník kompletní systém včetně samotného přístroje, potřebný kabel k propojení s telefonem nebo tabletem a také online podporu, pomocí které probíhá i školení. Zařízení je určeno převážně přímo pro lékaře.

Jedno z hlavních využití přenosného ultrazvuku je v zemích, které postihne přírodní katastrofa, anebo je velmi těžké dostat se ke klasickému ultrazvuku. Další využití je u případů, kdy lékař navštěvuje pacienta doma. Pomocí ultrazvuku se dá prohlížet například žlučník, břicho, plíce ale i další orgány. Využít se může ale i u zvířat, například jako ultrazvuk pro psy. Další zajímavé využití je ve sportech. Fotbalový tým PSV Eindhovem jako první začal tento ultrazvuk využívat. Klubovým lékařům umožní okamžitou diagnózu ještě přímo na hřišti.

Philips Lumify – Ultrasound on your compatible smart device

Philips Lumify - Ultrasound on your compatible smart device

Širšímu rozšíření však brání jedna věc. A to vysoká cena. V USA stojí 7 500 dolarů, v přepočtu s DPH tak cca 203 tisíc Kč. Každopádně jde o pouhý začátek přenosných ultrazvuků, může uběhnout několik let a podobný zařízení můžeme vidět v mnohem levnější verzi.

Philips Lumify Ultrasound App
Philips Lumify Ultrasound App

Jak se vám líbí přenosný ultrazvuk Philips Lumify?

Zdroj: mobihealthnews.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)