Hashtag je tu s námi již 10 let

Před pár dny symbol pro klíčové slovo, hashtag, oslavil desáté narozeniny.

Symbol pro klíčové slovo, hashtag, oslavuje desáté narozeniny. Poprvé byl použit na sociální síti Twitter Chrisem Messinou 23. srpna roku 2007. Cílem bylo použít nějaký znak, který by po připojení k nějakému slovu spojoval zájmy lidí.

Hashtag je symbol, který změnil komunikaci

V roce 2007 Twitter prošel kompletní rekonstrukcí a designer Chris Messina uvažoval o novém způsobu, jak více spojit lidi se stejným zájmem. Hashtag neboli „#“ asi nemá cenu obsáhle vysvětlovat, v životě ho použil už snad každý uživatel některé ze sociálních sítí.

Ve své podstatě „#“ v příspěvku označuje klíčové slovo, neboli to, o čem příspěvek je, vystihuje to hlavní slovo, čeho se týká. Když na „#“ kliknete, zobrazí se vám například všechny příspěvky, ve kterých je označeno stejné klíčové slovo hashtagem.

Chrisova myšlenka byla kdysi tak geniální, že trvalo jen pár měsíců než se používání hastagu na Twitteru stalo samozřejmostí. Dnes se dá říci, že tento symbol změnil komunikaci lidí. Nepoužívá se už pouze na Twitteru, ale samozřejmostí se stalo jeho používání na Instagramu a své místo si postupně vybudoval i na Facebooku.

Ve které aplikaci nejčastěji používáte hashtagy?

Zdroj: money.cnn.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)