Kdy padne 100 milionů? HarmonyOS jde ostře za svým cílem

HarmonyOS 70 milionů instalací Huawei

Nový operační systém HarmonyOS, tak trochu z trucu vyvinutý společností Huawei ve stínu obchodních restrikcí mezi Čínou a USA, směle nachází uplatnění v dalších a dalších přístrojích. Firma nedávno oznámila, že jeho nejvýznamnější softwarové dílo již běží v 70 milionech zařízení. Velká část přitom na HarmonyOS přešla v rámci volně dostupné aktualizace, kdy po novince sáhli dřívější uživatelé Androidu. Ještě větší kulatá meta, 100 milionů mobilů, tabletů či hodinek s tímto systémem, se rychle blíží.

HarmonyOS 2, o kterém je tu řeč, vyšel oficiálně druhého července. Na konci stejného měsíce už šéf Huawei na konferenci hlásil, že má novinka za sebou 40 milionů instalací. Padesátka byla dovršena v prvním srpnovém týdnu. Co se týká telefonů, tak je systém dostupný pro série Huawei Mate 40, Mate 30, P40, P30, Mate 20 a Nova. Současně běží v mobilech Honor, které ještě doplácejí na období před rozdělením těchto firem.

HarmonyOS 70 milionů instalací

Nutno podotknout, že zmíněných 70 milionů instalací je statistika pouze z Číny. Zdá se tedy stále reálnější, že bude splněn i nejvyšší letošní cíl představitelů firmy Huawei. Tím je 300 milionů instalací. Uvidíme, zda k tomu přispějí majitelé Huawei a Honor mobilů a dalších zařízení po celém světě. Pro konec roku 2022 je pak cílem více než 1,2 miliardy instalací. Jsme velmi zvědaví, jestli se to podaří. I z toho důvodu, že velká spousta nových HarmonyOS zařízení bude obratem znamenat méně Android zařízení.

Už jste měli možnost někde HarmonyOS vyzkoušet?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)