Hackeři prý ukradli data ze Samsung telefonů celebrit a požadují výkupné

hackerský útok Samsung

I když zatím podle všeho nejde o celosvětovou kauzu, prostředí mobilních cloudových úložišť čelí dalšímu významnému problému. Tvrdí to jihokorejský časopis Dispatch, který informuje o kybernetickém útoku na telefony Samsung a jejich prostředí pro online ukládání obsahu. Hackeři údajně mají po prolomení bezpečnosti k dispozici data některých uživatelů. A měli se zaměřit na tamní celebrity a jiné společensky významné lidí. Má jít o zprávy, fotky, videa a další citlivý obsah. Zda hackerský útok na Samsung telefony nějak celosvětově ohrožuje i běžné uživatele (pro zloděje možná “bezvýznamné”), se neví.

photodune-4624794-no-face-hacker-xs.jpg

Útočníci prý data zveřejňují, jestliže dotyčný nezvládne nebo odmítne zaplatit. Stát se tak mělo herci jménem Zhu Zhenmo, který na výhrůžky nereagoval a jeho soukromé konverzace s dalšími kolegy z branže skončily na veřejném fóru. Oficiálně tento kybernetický útok zatím nikdo nepotvrdil. Před jihokorejskými novináři celebrity mlčí a žádné vyjádření zatím nevydal ani Samsung. S ohledem na závažnost těchto informací je nicméně podezřelé, že se jihokorejská firma zatím nevyjádřila. Dá se předpokládat, že kdyby se nic nestalo, už dávno by zprávy popřela. Hackerský útok na Samsung úložiště by v tomto případě velmi připomínal dřívější kauzu kolem světových celebrit a jejich iCloud obsahu.

Jaká data z telefonu necháváte v cloudu? A bojíte se o ně?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)