Unikly údaje více než 20 milionů uživatelů Aptoide. Jsou tam i ty vaše?

Aptoide únik dat uživatelů

Obchodu s aplikacemi Aptoide unikly údaje více než 20 milionů uživatelů. Za tímto únikem stojí neznámý hacker. Jedná se o data uživatelů registrovaných od 21. června 2016 do 28. ledna 2018. Na jednom známém hackerském fóru někdo zveřejnil část souboru více než 39 milionů záznamů, které tento hacker získal.

Odcizená dat uživatelů Aptoide

V těchto datech můžeme najít jméno, příjmení, emailové adresy, zašifrované hesla, data posledního přihlášení, IP adresy, data narození a informace o zařízeních. Podle serveru ZDNet jsou data stále dostupná ke stažení. Aptoide se k celé kauze zatím nevyjádřil. Pokud se chcete přesvědčit, jestli je vaše emailová adresa součástí jakéhokoliv úniku dat, můžete tak učinit na této stránce.

Co je to Aptoide

Aptoide je obchod s aplikacemi, který je alternativou ke Google Play. Obsahuje miliony aplikací zadarmo a to včetně těch, které jsou jinak placené. Podle oficiálních stránek má na celém světě až 150 milionů uživatelů. V roce 2018 obvinil Aptoide Google, že odinstaloval jejich aplikaci bez souhlasu uživatelů. Aptoide tak díky tomu přišel o 2,2 milionu uživatelů za 60 dní.

Aptoide není jediný alternativní obchod, existuje mnoho dalších, jako jsou například Amazon Appstore, F-Droid nebo 9Apps. V současné době roste popularita těchto alternativních obchodů. Zřejmě to souvisí se zákazem Donalda Trumpa instalovat americké aplikace do zařízení od firmy Huawei. Majitelé a zastánci telefonů Huawei jsou tedy nuceni hledat alternativní způsoby, jak obejít Google Play a do svých oblíbených telefonů aplikace doinstalovat i přes zákaz.

Používáte alternativní obchody s aplikacemi?

Zdroj: ZDNet.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)