TOPlist

Hacker z Česka, který stál za útoky na GTA Online byl zadržen policií. Jaký trest mu hrozí?

GTA Online hackerský útok česko
  • GTA Online patří k nejpopulárnějším multiplayerovým hrám
  • Za jeden z hackerských útoků je odpovědný muž z Plzně
  • V případě prokázání viny mu hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi

Loni na podzim jsme byli svědky zřejmě největšího leaku v historii počítačových her. Obětí bylo studio Rockstar Games, které zpravidla drží většinu informací pod pokličkou, což se ale v případě chystaného GTA VI nepovedlo a unikla hromada dat, informací a dokonce také zdrojový kód ke GTA V. Jeho multiplayerová část, GTA Online patří už několik let k nejhranějším titulům světa a právě na tuto hru byl spáchán hackerský útok, za který je odpovědný muž z Plzně.

Útočník byl zadržen a obviněn za poškozování hráčů a vydírání provozovatele herního serveru. „Mladý muž na internetu provedl neoprávněný přístup do uživatelského účtu administrátora herního serveru s provozovanou multiplayerovou hrou, kdy tato hra je využívána širokou veřejností. Prostřednictvím neoprávněného přístupu smazal na herním serveru nenávratně uložené soubory objektů využívaných pro soutěže a eventy, čímž způsobil provozovateli škodu i škodu na ušlém zisku z poskytování nadstandardních služeb serveru a také provedl blokaci pětasedmdesáti hráčů, kterým zamezil přístup ke hře. Obviněný dále prováděl kybernetické útoky ve formě DoS a DDoS útoků, které směřoval na herní servery s provozovanou multiplayerovou hrou. Těmito útoky herní server jako počítačový systém dočasně potlačil a zamezil k němu po dobu vedeného útoku dálkový přístup všem hráčům, zákazníkům a administrátorům, čímž způsobil škodu na ušlém zisku z poskytování služeb serveru v době jeho nedostupnosti. Poté prostřednictvím e-mailové komunikace vyzval provozovatele webového portálu k provedení platby ve výši 50 tisíc korun a dále k provedení platby v kryptoměně Bitcoin, že poté kybernetické útoky ustanou,“ popsala tisková mluvčí policie.

GTA Online Review – Is It Worth Playing In 2022?

GTA Online Review - Is It Worth Playing In 2022?

Plzeňští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality se případem zabývají a jednadvacetiletého muže obvinili ze spáchání trestných činů za neoprávněný přístup k počítačovému systému a vydírání. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Hráli jste někdy GTA Online?

Zdroj: krimi-plzen.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)