TOPlist

Grand Theft Auto: Vice City – herní klasika

vice city

Kultovní klasika Grand Theft Auto Vice City právě vyšla na Android a my se tak pro naše zařízení dočkali pěkného vánočního dárku od společnosti Rockstar Games. Pojďme se téhle herní klasice v novém kabátu podívat na zoubek.

vice city

Grand Theft Auto: Vice City je pokračování úspěšné herní série Grand Theft Auto. Stejně jako předchozí díl se hraje ve 3D (první a druhý díl byly v ptačí perspektivě). Hra byla nazvána GTA Vice City 10th Year Anniversary Edition z důvodu, aby společnost Rockstar tak pripomněla svým fanouškům desate výročí od originálního vydání tohoto dílu GTA Vice City pro PC a herní sestavy. Hra je optimalizovaná pro dotykové zařízení s operačním systémem Android a iOS.

Atmosféru slunečného Vice City z 80. let si mohou připomenout majitele těchto zařízení:

Android Telefony: Motorola Atrix, Motorola Atrix HD, Motorola Atrix 4G, Motorola Photon, HTC Rezound, HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy R, Samsung Epic 4G, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Google Nexus 4, Sony Xperia Play, Sony Xperia Sola, Sony Xperia S / P / T & TL, Sony Walkman Z Series Media Player

Android Tablety: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer Prime, Asus Transformer Pad TF300T, Asus Transformer Pad Infinity 700, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 7.0 / 7.7 / 8.9 & 10.1, Samsung Galaxy Note 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Sony Xperia Tablet S, Toshiba Thrive, Toshiba Regza, Google Nexus 7, Google Nexus 10, Fujitsu Stylistic 10.1

Příběh

Ve hře hrajete za postavu právě propuštěného trestance Tommyho Vercetti, který pracuje pro rodinu Forelli v Liberty City.  Roku 1971 byl Tommy zatčen za vraždu 11 mužů a odsouzen k 15 letům vězení. O propuštění roku 1986 rozhodne právě rodina Forelli a její boss, Sonny Forelli, pošle Tommyho do Vice City, aby tam pár měsíců vedl drogové operace.

tommy

Po příletu do Vice City Tommy společně s Kenem Rosenbergem (právníkem, který funguje jako kontakt rodiny Forelli ve Vice City), Harrym a Leem, jedou sjednat drogový obchod se zločineckou organizací Vance. Nicméně dohoda je přepadena, Harrya Lee jsou zabiti a Tommy a Ken utečou. Oba jedou do Kenovy kanceláře, kde Ken zůstane a Tommy jede do hotelu Ocean View. Sonny je na Tommyho naštvaný a snaží se z něj peníze a drogy nějakým způsobem vymámit. Ve hře Tommy pracuje pro různé zločinecké organizace ve Vice City, stoupá stále po hierarchii, až nakonec obsazuje celé město.

Další postavy ve hře:

 • Paul Kent: Tommyho kontakt ve městě. Ví vše o podsvětí Vice City
 • Juan Cortez: Plukovník vlastnící jachtu v Ocean Beach
 • Mercedes Cortez: Plukovníkova dcera
 • Ricardo Diaz: Drogový baron
 • Avery Carrington: Realitní magnát
 • Umberto Robina: Vůdce gangu Kubánců
 • Poulet: Vůdkyně gangu Haiťanů

Město Vice City

První změnou k lepšímu je přenesení děje do prosluněného jihoamerického velkoměsta žijícího drsným životem osmdesátých let minulého století, proti kterému je metropole z třetího dílu pouhou šedivou vesnicí. Vice City je fiktivní město vytvořené podle předlohy amerického města Miami a je rozděleno na více čtvrtí. Hlavním kulturním střediskem v celém Vice City je pláž s názvem Washington Beach, která je na jedné straně zakončena luxusním majákem. Po pláži se prochází nejrůznější typy lidí od atraktivních dívek, sportovců na kolečkových bruslích až po procházející se policisty.

beach

Vice City se  odehrává v rámci jediného města zahrnující rozsáhlou aglomeraci. Celé město není zpřístupněno hned, ale otevře se asi v jedné třetině hry. Za zajímavost stojí zmínit, že o otevření města se můžete dozvědět z rádia. Ve hře je to vyřešeno opravdu chytrým způsobem, kdy počasí zkomplikovalo dopravu, město bylo zabarikádováno a vy se tak nemůžete dostat do další části města.  V polovině hry pak přichází možnost nakupování početných nemovitostí roztroušených po celém městě.  Ty slouží zejména k uložení hry, neboť jízda přes celé město do počátečního hotelového pokoje si vyžádá bezmála deset minut.

Atraktivní lokace

 • Vice Point – největší nákupní centrum ve VC, klub Malibu
 • Prawn Island – filmové studio
 • Leaf Links – golfové hřiště
 • Starfish Island –  nejluxusnější vily
 • Escobar International – letiště a vojenská základna :-)
 • Downtown – klasické centrum města, mrakodrapy, stadion, pizzerie, bytovky apod

 

motorka

Rádia

Grand Theft Auto: Vice City se proslavilo hlavně díky skvělému soundtracku a množstvím rádiových stanic, ve kterých si každý přijde na své. Pokud se vám líbí rock, zvolíte si stanici VRock. Pokud dáváte přednost pop music, zvolíte si Flash Radio atd. Mně osobně rádio Flash přirostlo k srdci společně s rádiem Emotion, kde hrajou písničky, které dnes můžeme považovat za klasiky – např. Michael Jackson, Ozzy Osbourne, Frankie Goes To Hollywood, Laura Branigan – Self Control, Toto – Africa, Cutting Crew – I Just Died In Your Arms (zajímavost: když se podíváte na odkazy, můžete vidět, že tyto písničky má mnoho lidí spojené právě s Vice City :o) )

vice city2

 

Grand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: Vice City

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/, http://vicecity.ucoz.net/, http://www.gamerevolution.com/

Jaromír Tykal
O Autorovi - Jaromír Tykal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)