Samsung chystá grafenové baterie do telefonů. Proč jsou budoucností?

grafenové baterie samsung telefony

Jihokorejský gigant Samsung se nechal slyšet, že bude v dalších generacích mobilních telefonů využívat nové, grafenové baterie. Těžko říct, co další generací Samsung myslí, jelikož je to dosti obecný pojem, každopádně bychom mohli lithiovým bateriím dát časem sbohem. Hlavní výhoda grafenových baterií je jejich údajné dobití do 100 % za přibližně 12 minut a mnohem delší výdrž baterie.

Dnešní baterie samozřejmě mají své limity, které nás nutí řešit je každým dnem. Současné telefony vydrží na jedno nabití přibližně jeden den a všichni jsme si na to zvykli. Večer přijdeme domů, práskneme telefon do nabíječky a máme vyřešeno. Výrobci jsou si tohoto problému vědomi a tak nám nabíjení alespoň co nejvíce ulehčují. Jako příklad můžeme uvést bezdrátové nabíječky (což je čistě cesta k větší pohodlnosti) či rychlé nabíjení, pomocí kterého jsme zařízení schopni dobít za několik desítek minut.

Samsung Graphene Battery Smartphone Is NEAR

Samsung Graphene Battery Smartphone Is NEAR

Pokud by současné lithiové akumulátory nahradily ty grafenové, mohlo by jít o velmi pozitivní změnu. Čas dobíjení se zkrátí až 5x a kapacita by mohla stoupnout až o 50 %. To je slušné, ne? Jsou tu ale i další aspekty, proč jsou právě grafenové baterie budoucností. Pomaleji stárnou a jsou mnohem bezpečnější, jelikož nemohou vznítit. Hlavním limitem jsou prozatím vysoké náklady na materiál. První model by chtěl Samsung uvést do roku 2021 s tím, že by se časem měla snížit i cena.

Těšíte se na grafenové baterie?

Zdroj: businessinsider.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)