Google Zprávy testují velkou bezpečnostní funkci pro skupiny

Google Zprávy skupiny E2E koncové šifrování

Když dojde řeč na chatovací aplikace a úroveň jejich zabezpečení, jedním z nejskloňovanějších prvků je takzvané koncové neboli end-to-end (E2E) šifrování. Tento princip umožňuje skrýt obsah komunikace před případnými útočníky a dokonce i provozovateli dané služby. Nyní přicházejí dobré zprávy od uživatelů chatovací Google aplikace Zprávy, že E2E je nově dostupné pro komunikační skupiny, které využívají zprávy RCS.

Messages by Google
Messages by Google

Přítomnost koncového šifrování ve skupinové konverzaci potvrzuje několik uživatelů na Redditu. A to dokonce nejen u zmíněných Zpráv od Googlu, ale také v základní chatovací aplikaci od Samsungu, která rovněž podporuje RCS.

Google Zprávy chatování skupiny koncové šifrování E2E ukázka

V případě přímé komunikace dvou uživatelů je šifrování dostupné již nějakou dobu a připravovaná novinka je rozšířením. Takto zabezpečená zpráva se pozná podle ikonky zámečku v konverzaci. Koncové šifrování pro skupiny by se mělo po plošném zavedení automaticky aktivovat a bude možné jej ve Zprávách vypnout. V tuto chvíli je novinka podle všeho předmětem beta testování.

Jak moc vám záleží na šifrování chatu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)